​The Callisto Protocol mierzy się z fatalnymi ocenami i recenzjami na Steamie

Początek grudnia przyniósł wraz ze sobą głośną premierę wyczekiwanej gry o tytule "The Callisto Protocol". Co łączy wspomniane właśnie dzieło wraz z takimi produktami jak Call of Duty: Warzone 2 czy FIFA 23? Wszystkie te produkcje te nie zaliczyły udanego debiutu.

Dla jednych The Callisto Protocol to następca Dead Space’a. Dla innych to zupełnie nowa marka, która może wnieść sporo świeżości do gatunku horrorów survivalowych. Pewne jest jednak to, że o tegorocznej premierze tej pierwszej pozycji mówiło się w ostatnich tygodniach i miesiącach bardzo wiele.

Gracze nie mogli się wręcz doczekać, aż przystąpią do uczty z kolejnym gamingowym tytułem od legendarnego w branży Glena Schofielda. Callisto Protocol pojawił się na konsolach starszej generacji oraz oczywiście na next-genach. Premiera nie ominęła również posiadaczy komputerów osobistych. Okazuje się, że w tym ostatnim przypadku nie jest zbyt kolorowo.

Reklama

The Callisto Protocol - nie szukajcie optymalizacji, bo jej nie ma

W serwisie Steam zaczynają powoli spływać recenzje graczy, którzy mieli już okazje doświadczyć rozgrywki w The Callisto Protocol. Na ten moment wyczekiwany tytuł zbiera większość negatywnych recenzji i opinii. Te nie dotyczą jednak fabuły, mechanik gry, oceny grafiki czy oprawy dźwiękowej. Istnieje bardzo poważny problem z optymalizacją.

Gracze zwracają uwagę na brak płynności rozgrywki. Nawet na nowoczesnych sprzętach, które na pokładzie zawierają najwydajniejsze karty graficzne i procesory, The Callisto Protocol potrafi łapać bardzo częste przycinki. Nie brak również efektu stutteringu. W opiniach czytamy, że regularne spadki liczby klatek na sekundę to norma.

W serwisie YouTube także mamy do czynienia z wylewem przeróżnej maści filmów prezentujących, że gracze PC otrzymali w dniu premiery całkowicie niegrywalny produkt. Przed deweloperami masa wyzwań i pracy, by przywrócić The Callisto Protocol do stanu używalności.

Przykładowy klip demonstrujący rozgrywkę na PC:

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Callisto Protocol
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy