Zwiastun The Callisto Protocol już w sieci. Szykuje się hit?

Już 2 grudnia na rynku pojawi się długo oczekiwana produkcja "The Callisto Protocol". Horror science-fiction będzie jednym z hitów końcówki roku 2022. Teraz poznaliśmy jego niespełna dwuminutowy zwiastun.

Twórcy "The Callisto Protocol" zmienili koncepcję

Właściciele studia PUBG Corporation wraz z Glenem Schofieldem (współtwórcą między innymi "Dead Space") wpadli na pomysł stworzenia gry opartej na uniwersum "PUBG’a". Pomysł wydawał się świetnym ruchem. Kolejna pozycja na bazie hitowego tytułu growego to coś, co mogło przyciągnąć wielu. Od tego czasu minęły jednak trzy lata i projekt wyraźnie zmienił swój kształt.

W tym roku jednak Schofield stwierdził w jednej z publicznych wypowiedzi, że "The Callisto Protocol" ma już niewiele wspólnego z "PUBG". Od początku jednak było wiadomo, że będzie to survival horror dla rozgrywki jednoosobowej. Oczekiwania były spore, bo ten gatunek gier wideo jest bardzo obfity na rynku.

Reklama

Fani musieli sporo czasu czekać na konkrety. Pierwszy materiał otrzymaliśmy jeszcze w końcówce października, gdy opublikowano ośmiominutowy pokaz rozgrywki. Teraz przyszedł czas na oficjalny zwiastun gry.

Trailer gry robi duże wrażenie

Śmiało można przyznać, że najnowszy zwiastun nie odbiega od czołowych gier wideo na rynku pod względem efektowności. W początkowej scenie widzimy jak statek prowadzony przez głównego bohatera gry rozbija się na jednym z kosmicznych księżyców. Bohater zostaje schwytany przez tubylców. Na owym księżycu trwają duże zamieszki.

Potwory przejmują władze nad pozostałymi w niewielkiej liczbie ludźmi. Na niespełna dwuminutowym pokazie widzimy, jak główny bohater musi stawić czoła wszystkim swoim przeciwnikom. Walczy z nimi na różne sposoby, a czasami jest zmuszony do ucieczki trudnymi ścieżkami.

Horror w konwencji science-fiction wyglada na jedną z najciekawszych produkcji na rynku growym w ciągu ostatnich miesięcy. "The Callisto Protocol" zadebiutuje już 2 grudnia na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S oraz Xbox One.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Callisto Protocol
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy