​Tempest Rising. Nadchodzi nowy RTS inspirowany klasyką

THQ Nordic ogłosiło najnowsze dzieło, które wyjdzie spod skrzydeł tego wydawcy. Tempest Rising to strategia czasu rzeczywistego (RTS) silnie nawiązująca do klasycznych, dobrze znanych tytułów.

Gatunek RTS przycichł nieco w ostatnim czasie, ale jeszcze kilkanaście lat temu z całą pewnością zaliczylibyśmy go do tych najbardziej popularnych jeśli chodzi o cały przekrój gier wideo.

To wszystko za sprawą wielu znamienitych produkcji, które powstały. Mowa oczywiście o takich dziełach jak: Age of Empires, Warcraft, Command and Conquer czy chociażby StarCraft, który silnie akcentował i nadal akcentuje swoją obecność w sporcie elektronicznym.

Reklama

Gatunek RTS wróci do łask?

Sam gatunek RTS z upływem czasu stracił na znaczeniu. Popularność produkcji malała, a deweloperzy nie brali się za produkowanie i wydawanie kolejnych tytułów osadzonych w tych klimatach. Teraz jednak wszystko może zmienić się dzięki THQ Nordic, które ogłosiło właśnie najnowszy tytuł - Tempest Rising. Według zapowiedzi gra ma być strategią czasu rzeczywistego z silną inspiracją klasycznymi tytułami.

Tempest Rising zadebiutuje najprawdopodobniej w 2023 roku na PC. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rts | THQ Nordic
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy