Reklama

Tajemnicza gra Star Wars z Darth Maulem

Lista ciekawych, ale skasowanych gier osadzonych w świecie "Gwiezdnych Wojen", na której znajduje się m.in. Star Wars 1313 właśnie poszerzyła się o kolejną pozycję.

W internecie pojawił się krótki gameplay prezentujący nieukończoną produkcję, w której główne skrzypce miał grać Darth Maul. Głównym bohaterem produkcji miał być Darth Maul znany z pierwszego (pod względem chronologii wydarzeń) epizodu Star Wars.

Nad tytułem pracowało australijskie studio Red Fly, które zostało wybrane przez LucasArts po tym, jak ekipa sprawdziła się przenosząc Star Wars: The Force Unleashed II na Wii. Gra miała być początkowo exclusivem konsoli Nintendo, ale później zdecydowano się ją wydać także na PC, X360 oraz PS3. Developing rozpoczął się pod koniec 2010 roku.

Reklama

W trakcie prac pojawiły się jednak nieoczekiwane problemy, które wynikły z faktu, że Darth Maul niespodziewanie powrócił w serialu animowanym Wojny klonów. George Lucas postanowił zmodyfikować projekt, tak by gra opowiadała nie tylko o Maulu, ale także współpracującej z nim Darth Talon.

Z nieznanych przyczyn ostatecznie jednak anulowano produkcję. Poniżej możecie zobaczyć wspomniany, krótki gameplay z gry:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama