Szef PlayStation Studios zapewnia o różnorodności nadchodzących gier live service

​Sony powoli szykuje się do wejścia na rynek gier live service. Według ostatniej wypowiedzi Hermena Hulsta PlayStation szykuje kilka bardzo różnych gier.

Sony w branży gier wideo znane jest przede wszystkim ze swoich gier ekskluzywnych. Od wielu lat Japończycy stawiali na regularne wypuszczanie system-sellerów. Powstawały wybitne produkcje pokroju God of War, The Last of Us czy Horizon, których nie można było ograć na innej platformie.

Reklama

Niedawno dowiedzieliśmy się jednak o nowym kierunku rozwoju PlayStation Studios. Sony kupiło Bungie, twórców Destiny 2, i zapowiedziało, że będą oni pomagać w tworzeniu gier przez inne studia. Japończycy na tyle poważnie podchodzą do tej decyzji, że do marca 2026 chcą mieć na rynku aż 12 gier live service.

Temat ten poruszył szef PlayStation Studios podczas ostatniej rozmowy z GamesIndustry.biz. Hulst potwierdził, że mają pod swoimi skrzydłami wiele produkcji live service, ale nie każda z nich będzie swoim modelem przypominać Fortnite czy Destiny.

Nadchodzące produkcje PlayStation Studios ma łączyć głównie wysoka jakość. Powstaje jednak wiele tytułów, które będą różnić się od siebie gatunkiem i rozmiarem. Sony jest najwyraźniej gotowe podjąć ryzyko i spróbować różnymi grami trafić do jak największej grupy graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy