Świat Harry’ego Pottera odtworzony w Minecrafcie

​Co od czterech lat tworzą "biedni studenci" zrzeszeni w grupie The Floo Network? Mowa o Minecraft School of Witchcraft and Wizardry, ambitnym projekcie przeniesienia całego świata Harry’ego Pottera prosto do Minecrafta, razem z dodatkami w postaci nowych mechanik rozgrywki.

Wszystko zaczęło się jako prosta próba zbudowania z wirtualnych klocków najbardziej charakterystycznych budowli z magicznego uniwersum, ze szkołą Hogwart na czele. Okazało się jednak, że to był tylko początek, ponieważ ambicje twórców szybko zaczęły rosnąć.

Dzisiaj Minecraft School of Witchcraft and Wizardry to nie tylko statyczny świat, lecz próba stworzenia w nim całej gry RPG, bazując oczywiście na Minecrafcie, bez stosowania żadnych modów. Projekt rozwijany jest już od czterech lat, a końca nie widać. Miejmy nadzieję, że starczy motywacji.

Reklama

Opublikowany niedawno trailer najnowszej odsłony prezentuje się całkiem imponująco, ze spojrzeniem na mnóstwo ciekawych miejsc oraz rozwiązań. Są nawet latające świeczki oraz - co bardzo ważne - system rzucania czarów, służący nie tylko do walki, ale także rozwiązywania zagadek.

Twórcom udało się nawet przygotować wstępną wersję grania w Quidditch, a do tego przywoływanie Patronusów do walki z Dementorami i tak dalej. Całość jest już w tak dobrej formie, że premiera mapy powinna nastąpić jeszcze w tym miesiącu, całkowicie za darmo. Takie projekty doceniamy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Minecraft
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy