Reklama

Strzelankę Dead Trigger 2 pobrano już 100 mln razy

​Czeskie studio Madfinger Games pochwaliło się, że mobilną strzelankę Dead Trigger 2 pobrano na całym świecie już ponad 100 milionów razy od premiery w październiku 2013 roku.

Od tego czasu produkcja jest regularnie aktualizowana i teraz dostępna jest na szeregu platform. Poza urządzeniami mobilnymi z systemami operacyjnymi iOS oraz Android w Dead Trigger 2 zagrać można także na Windows Phone i Facebooku.

"Chciałbym osobiście podziękować każdemu ze stu milionów graczy, którzy pokazali wsparcie i miłość do gry. Sukces bierze się w głównej mierze z tego, że tytuł oferuje coś, czego gracze wcześniej nie doświadczyli na urządzeniach mobilnych, a więc jakość grafiki na równi z konsolami oraz płynne sterowanie" - Marek Rabas, dyrektor generalny i kreatywny Madfinger Games.

Reklama

Dead Trigger 2 może pochwalić się szeregiem nagród od 2013 roku, w tym prestiżowym "App Store Best" na iOS oraz "Best App Ever" na Androida. Do tego ponad 2,7 miliona pięciogwiazdkowych recenzji w Google Play oraz App Store.

Produkcja czeskiego studia w ostatnich latach na tyle utrwaliła swoją pozycję w popkulturze, że pojawiła się nawet w filmie "Tożsamość zdrajcy" z 2017 roku oraz w jednym z odcinków animowanego serialu "American Dad".

Zadaniem gracza w Dead Trigger 2 jest eksterminowanie hord zombie w postapokaliptycznym świecie. Nie brakuje również elementów RPG, takich jak system postępów i odblokowywanie oraz rozbudowywanie broni.

W odróżnieniu od podobnych strzelanek "na szynach", produkcja umożliwia swobodne przemieszczanie się, jak w tytułach z konsol i PC. Standardowy system strzelania wymaga tylko wycelowania we wroga - strzelania odbywa się automatycznie.

Dzisiaj gracze mają dostęp do 600 scenariuszów, w tym do kampanii fabularnej, misji globalnych i pobocznych, a także do cotygodniowych wydarzeń specjalnych. Zadaniem jest najczęściej wykonanie określonego celu na mapie, przy jednoczesnym mordowaniu setek zombie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama