​Stray 2. Czego możemy spodziewać się w kontynuacji? Pogłoski i spekulacje

Od premiery Stray minęło raptem kilka tygodni, a dociekliwa społeczność gry zastanawia się, kiedy możemy doczekać się sequela. Jak mogłaby wyglądać rozgrywka w Stray 2, czyli kontynuacji tegorocznego hitu, w którym głównym bohaterem jest rudy kot?

UWAGA! Materiał może zawierać spoilery w treści poniżej

Stray jednym z najgorętszych tytułów tego roku

Stray wraz ze swoją premierą 19 lipca podbił branżę gier wideo. Tytuł powstały w wyniku współpracy niezależnego studia BlueTwelve z wydawcą Annapurna Interactive nadal cieszy się ogromną popularnością i bije kolejne rekordy.

Dzieło zebrało pochlebne recenzje branżowych krytyków i niemal całej społeczności graczy. Istotnym kamieniem milowym dla tej produkcji było również osiągnięcie statusu najlepiej ocenianej gry na Steamie, jaka powstała w 2022 roku. Tym samym Stray przebił m.in. God of War.

Reklama

Rozgrywka w dziele od BlueTwelve Studio nie jest zbyt długa, o czym pisaliśmy w naszej recenzji. Wiele osób zdążyło już przejść grę i zastanawia się teraz jak mógłby wyglądać Stray 2, będący kontynuacją historii, którą uraczyli nas producenci w oryginalnej pierwszej części.

Stray 2. Co możemy dostać w kontynuacji?

Prawdopodobnie w drugiej części również moglibyśmy otrzymać sojusznika dla naszego rudego czworonoga. Wiadomo, jak potoczyły się losy B-12, więc mógłby być to bohater, który w jakiś sposób powiązany byłby z naszym przyjaznym i pomocnym robocikiem.

Miasto, które przemierzamy w Stray zwie się "Walled City 99", co naturalnie budzi spekulacje, że gdzieś w uniwersum może istnieć 98 innych metropolii. Sequel mógłby bazować więc na poznawaniu świata postapokaliptycznego. Druga teoria sugeruje natomiast, że do dyspozycji graczy i eksploracji oddany zostałby inny świat z pozostałych 98.

Niektórzy gracze opracowali również teorię fabularną, która mówi o tym, że śmiercionośny wirus degradujący ludzkość mógł rozpowszechnić się pierwotnie wśród kotów.

Nie wiadomo kiedy miałby zadebiutować Stray 2. Oczywiście twórcy póki co napawają się sukcesem oryginalnej części, więc na sequel poczekamy najpewniej kilka lat. Nie wydaje się jednak, że producenci byliby w stanie pominąć tak ogromny sukces pierwszej części i nie skłaniać się ku kontynuacji, która przecież będzie bardzo wyczekiwana przez fanów gry już niebawem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stray | BlueTwelve Studio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy