​Stray podbija Steama. Ogromna popularność i kapitalne recenzje gry

19 lipca na rynku zadebiutowała długo wyczekiwana produkcja od BlueTwelve Studio, czyli Stray. Gra przebojem wdarła się na rynek Steama i notuje teraz fantastyczne wyniki.

Stray to przygodowa gra akcji, która opowiada o losach samotnego, oddalonego od rodziny i bliskich kota, który przemierzał będzie tajemnicze miasto utrzymane w konwencji cyberpunkowej. Podczas swojej wędrówki zwierzak napotka wiele zagrożeń i przeciwności losu.

Oczekiwania co do tej produkcji były całkiem spore, ale wiele wskazuje na to, że gra idealnie wpasowała się w gusta graczy. Według serwisu SteamDB, który analizuje statystyki i ruch na platformie Steam, Stray w szczycie przyciągnął blisko 63 tysiące zalogowanych graczy.

Reklama

Jest to absolutnie rekordowy wynik, jeśli chodzi o gry, które wydane zostały z ramienia Annapurna Interactive. Wcześniej na szczycie w tej kategorii widniał tytuł "Twelve Minutes" z maksymalną liczbą graczy na poziomie 8 tys. jednocześnie zalogowanych, a w dalszej kolejności takie gry jak: "Outer Wilds", "Neon White" i "Journey".

Oczywiście "Stray" to świeża produkcja, a więc wszystko tutaj zmienia się jak w kalejdoskopie. W momencie pisania tego materiału gra zebrała ponad 10 tys. recenzji na Steamie, z czego większość jest oznaczona jako Przytłaczająco pozytywne.

Przez długi czas "Stray" pozostawał na szczycie w liście życzeń wielu użytkowników platformy od Valve, a teraz po swojej premierze zgodnie z oczekiwaniami, dzieło niezależnego studia BlueTwelve bryluje w kategorii bestsellerów. Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z jedną z najlepszych premier tego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stray
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy