​Stray - najlepsze modyfikacje do gry

Premiera gry Stray odbiła się szerokim echem w środowisku graczy. Szybko okazało się, że tytuł niezależnego francuskiego studia BlueTwelve Studio cieszy również ogromną popularnością. Teraz po tygodniu od debiutu tego dzieła do akcji wkroczyli moderzy.

Stray dosyć nieoczekiwanie stał się pozycją bestsellerową, która doceniana jest przez graczy i branżowych krytyków. Tytuł ten zajmuje aktualnie zaszczytne pierwsze miejsce w rankingu najlepiej ocenianych tegorocznych gier na platformie Steam. Przygodówka, której głównym bohaterem jest rudy kot, notuje również rekordy pod względem grywalności.

Sama fabuła gry jest dosyć krótka, a całkowite jej przejście nie powinno zająć nam więcej niż 8 godzin. Moderzy, którym udało się już ukończyć pełną rozgrywkę, postanowili wzbudzić w sobie pokłady kreatywności i stworzyć szereg interesujących dodatków, które mogą nieco urozmaicić gameplay w Stray. Poniżej przedstawiamy najciekawsze modyfikacje do gry.

Reklama

Muted Buttons

Prosty dodatek o nazwie "Muted Buttons" pozwala wyłączyć pokazywanie przycisków na ekranie, a to z kolei umożliwi graczom robienie ciekawszych zrzutów ekranu. Wszyscy wiemy, że cyberpunkowy klimat gry wyróżnia się niezwykle ciekawą i barwną grafiką. Dedykowany tryb fotograficzny w grze nie został zaimplementowany przez twórców, więc naprzeciw oczekiwaniom wyszli moderzy ze swoim dodatkiem.

Pobraną modyfikację "Hk_project-WindowsNoEditor_mutedbuttons.pak" musimy skopiować do folderu gry /Hk_project/Content/Paks i to wszystko.

Czarny kot z białymi wąsami

Kolejny ciekawy dodatek, który zamieni rudą sierść kota na czarną. Dodatkowo nasz czworonóg dostanie długie i białe wąsy. Modyfikacja wnosi ze sobą jedynie aspekty wizualne, ale z całą pewnością może nieco urozmaicić grę.

Tak jak w przypadku poprzedniej modyfikacji, pobrany plik kopiujemy do folderu gry /Hk_project/Content/Paks.

Garfield jako grywalny bohater Stray

Dodatek, o którym w sieci zaroiło się od komentarzy to "Garfield - Cartoon Edition". Modyfikacja podmieni naszego głównego bohatera w Stray na prawdopodobnie najbardziej leniwego kota na całym świecie - znanego z popkultury Garfielda.

Instalacja podobnie jak w poprzednich przypadkach polega na przekopiowaniu ściągniętej na dysk modyfikacji do odpowiedniego folderu.

CJ z GTA: San Andreas

Ten dodatek jest najprawdopodobniej najbardziej zwariowanym, jaki dostępny jest aktualnie do gry Stray. Podmienia on naszego rudego pupila na... głównego bohatera Grand Theft Auto: San Andreas, czyli kultowego Carla Johnsona.

Teraz pojawia się pytanie, jak długo czekać będziemy musieli na pojawienie się kolejnych członków gangu Grove Street Families. Próbkę możliwości z poruszaniem się i zachowaniem CJ-a podczas rozgrywki w Stray możecie zobaczyć poniżej.

Wspólne granie na podzielonym ekranie

Prawdopodobnie najbardziej zaawansowana modyfikacja, jaka pojawiła się do tej pory na rynku. Umożliwia ona wspólne granie w Stray na podzielonym ekranie. Przycisk F9 aktywuje kolejnego gracza. Tylko jeden gracz może zobaczyć interfejs - reszta musi niestety poradzić sobie bez tego przywileju.

Twórca tego dodatku poinformował, że znajduje się on dopiero na "bardzo wczesnym etapie rozwoju", więc możliwe są liczne błędy i niedociągnięcia. Tak czy inaczej - nie sposób nie docenić kreatywności i pracy.

Opis instalacji znajdziecie na podstronie z modyfikacją "Splitscreen".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stray | BlueTwelve Studio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy