Steam stoi nowościami. Dwa hity w czołówce rankingu sprzedaży

Miniony tydzień upłynął wielu graczom pod znakiem PC-towych nowości. Na Steamie wciąż najlepiej sprzedają się znane multiplayery, ale do TOP10 udało się wedrzeć paru premierom.

Za nami kolejny, spokojny tydzień kwietnia. Biorąc pod uwagę sytuację za oknem w większości polskich miast, tak samo jak cieplejszej pogody za oknem wyczekujemy Summer Game Fest. Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna alternatywa dla targów E3, która ma zaowocować wieloma zapowiedziami. Poznamy przyszłość rynku gier wideo i bliżej przyjrzymy się oczekiwanym tytułom.

Zanim to jednak nastąpi, czeka nas jeszcze sporo premier, których drobna część miała miejsce w minionym tygodniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się No Rest for the Wicked, które w oczach wielu miało być kolejną alternatywą do Diablo 4 i Path of Exile. Chociaż ostatecznie jest to zupełnie inna gra, zyskała sobie w ten weekend sporo fanów.

Reklama

Ponadto popularnością cieszy się Sker Ritual, survival horror, który zadebiutował 18 kwietnia 2024 roku. Jest to gatunek zdecydowanie bardziej niszowy w porównaniu do action RPG czy soulslike, ale mimo to gra radzi sobie świetnie. Blisko 80% pozytywnych recenzji sugeruje z kolei, że mamy do czynienia z solidną produkcją, która z czasem może być nawet lepsza.

Zainteresowanie obiema premierami odzwierciedla się dobrze w rankingu sprzedaży Steama w zeszłym tygodniu. Czołowa 10 prezentuje się następująco:

  1. Counter-Strike 2
  2. DOTA 2
  3. Helldivers 2
  4. PUBG
  5. Fallout 76
  6. CoD: Modern Warfare III - Campaign
  7. No Rest for the Wicked
  8. Fallout 4
  9. Destiny 2
  10. Sker Ritual

Obie nowości wdarły się do TOP10, co jest bardzo dobrym zwiastunem dla ich twórców. Ponadto zainteresowaniem dalej cieszą się Fallouty ze względu premiery serialu Amazonu. Poza tym obserwujemy znane tytuły, które są w tego typu rankingach niemalże co tydzień. CS2, Helldivers, PUBG czy Call of Duty to stali bywalcy czołowych dziesiątek.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy