Helldivers 2 zmierza na Xboxa? Plotki mówią o kontrowersyjnych planach Sony

Polityka ekskluzywności Sony przechodzi ostatnio niemałą rewolucję. Wiele wskazuje na to, że Japończycy pójdą o krok dalej i może dostarczyć fanom Xboxa swój najnowszy hit, Helldivers 2.

Helldivers 2 podbija ostatnio serca i portfele setek tysięcy graczy na całym świecie. Od premiery gry minęły już ponad dwa miesiące, a cały czas utrzymuje się ona wśród najpopularniejszych produkcji Steama. Gra zaskakuje głębią, szerokim wachlarzem broni oraz Stratagemów i wysoką powtarzalnością. Oczywiście motywuje również sam Warband i solidna porcja kosmetyków do odblokowania.

Reklama

Gra zaliczyła oczywiście spadek względem swoich pierwszych tygodni, ale utrzymuje się cały czas na bardzo imponującym poziomie. Nawet w momencie pisania tego artykułu online jest ponad 70 tysięcy osób, a rekord z ostatnich 24 godzin wynosi aż 200 tysięcy użytkowników.

Jeżeli wierzyć najnowszym plotkom, graczy może być niedługo jeszcze więcej. @Shpeshal_Nick, znany insider i członek podcastu Xbox Era, twierdzi, że Helldivers 2 może zmierzać na platformy Microsoftu. Informacja ta wzbudziła oczywiście sporo entuzjazmu, ale nie zdziwiła też wielu osób. W końcu gry live-service najwięcej zyskają na obszernej społeczności.

Niestety nie mamy jednoznacznych poszlak wskazujących na nadchodzącą premierę Hellldivers 2 na Xboxach. Niedługo po rozpoczęciu tej plotki pojawiły się bowiem głosy, że jest to informacja wyssana z palca i nie mamy nic na jej potwierdzenie. Faktycznie mogą być to tylko pogłoski albo nawet spekulacje, które nie sugerują konkretnych planów Sony lub Arrowhead Game Studios.

Na potwierdzenie tych plotek musimy oczywiście poczekać do oficjalnych informacji od którejś z zamieszanych w Helldivers 2 stron. Sea of Thieves pokazało jednak ostatnio, że mógłby to być bardzo dobry kierunek dla gry Arrowhead. Sony byłoby w stanie szybko zyskać na nieustającej popularności gry i zanim zniknie ona z ust części graczy, zachęcić dodatkowo posiadaczy Xboxa.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Helldivers 2 | Arrowhead Game Studios
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy