Reklama

​Steam odświeża aplikację mobilną i zaprasza do jej testów beta

Valve ogłosiło pracę nad mobilnym wydaniem aplikacji Steam. Do testów mogą przystąpić posiadacze urządzeń z Androidem oraz iOS.

Chociaż konkurencja wśród platform do gier ciągle rośnie za sprawą rozwoju, chociażby Epic Games Store, Battle.net czy Origina, to Steam nadal pozostaje największą i najpopularniejszą marką. Deweloperzy dbają o to, by oferować możliwości, które nieosiągalne są u innych podmiotów.

Nadciąga nowa wersja aplikacji mobilnej Steama

Aktualnie Steam pracuje nad odświeżeniem i ulepszeniem swojej aplikacji mobilnej, która nie ma co ukrywać - od wielu lat funkcjonuje w niezmiennej, niezmodyfikowanej wręcz formie. "Przebudowaliśmy ją przy zastosowaniu nowej platformy programistycznej i zmodernizowaliśmy wygląd" - napisali deweloperzy na blogu.

Reklama

Producenci zapewniają jednak, że wszyscy użytkownicy aplikacji nadal będą mogli przeglądać sklep i korzystać z normalnych funkcji programu. Dostępne będzie również m.in. otrzymywanie kodów bezpieczeństwa Steam Guard.

Nowe wydanie aplikacji mobilnej Steama zaoferuje jednak więcej, nawet w obecnym, dosyć wczesnym wydaniu. Uświadczymy logowania za pomocą kodu QR, a ponadto ulepszone powiadomienia i bibliotekę orz obsługę wielu kont użytkowników.

Do oficjalnych testów beta nowej aplikacji może przystąpić każdy, kto posiada urządzenie mobilne z systemem iOS lub AndroidPod tym adresem znajdziecie dokładną instrukcję tego, co musicie zrobić, by wziąć udział w rzeczonych testach.

Deweloperom z Valve zależy na zaangażowaniu użytkowników Steama. Faza rozwoju to idealny moment do przekazywania informacji i opinii o nowym produkcie. Testy mają pomóc mobilnemu Steamowi w jeszcze większej optymalizacji programu i wdrożeniu wszystkiego, czego oczekują użytkownicy najpopularniejszej platformy z grami.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy