​Valve ostrzega: Steam Deck traci wydajność przy wysokich temperaturach

Producenci konsoli Steam Deck zaapelowali do wszystkich jej posiadaczy. Fala upałów może znacząco nie sprzyjać wydajności urządzenia i warto mieć to na uwadze.

Steam Deck zadebiutował na rynku pod koniec lutego 2022 roku. Premiera przenośnej konsoli od giganta w zakresie produkcji i dystrybucji gier wideo, czyli firmy Valve, była na tyle głośna, że w akcji marketingowej dostarczania pierwszych urządzeń do klientów uczestniczył sam legendarny Gabe Newell.

Od tamtego czasu o Steam Decku słyszymy coraz więcej - trzeba przyznać - głównie pozytywnych rzeczy. Coraz większa liczba gier otrzymuje status "zweryfikowanych", co oznacza, że bezproblematycznie i w pełnej jakości uruchomimy je na konsoli od Valve.

Reklama

Główny problem ze Steam Deckiem to dostępność tych urządzeń. W Polsce przenośne konsole praktycznie nadal nie są dostępne z oficjalnej dystrybucji. W wielu innych europejskich krajów sytuacja ta nie wygląda wcale lepiej. W kolejnych kwartałach bieżącego roku ma jednak nastąpić w tym zakresie przełom.

Steam Deck nie lubi wysokich temperatur

Jeśli już posiadacie w swoich rękach Steam Decka, to uważajcie na gorące temperatury. Fala upałów, która aktualnie przechodzi przez Polskę, nie wpływa dobrze na funkcjonowanie urządzenia, o czym poinformowali sami producenci.

Ostrzeżenie w sprawie wysokich temperatur pojawiło się również od producentów konsoli Nintendo Switch kilka dni wcześniej. Ci poinformowali swoich użytkowników o tym, że upały nie idą w parze z maksymalną wydajnością i jakością, dodając również, że wysoka temperatura otoczenia może powodować wyłączanie się konsoli.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam Deck | Gabe Newell
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy