Steam Deck: Jeszcze większe wsparcie dla Windows

​Valve dodała właśnie jeden z najważniejszych sterowników Windows do Steam Deck. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mogą w prosty sposób zmienić system operacyjny swojego urządzenia.

Steam Deck działa w oparciu o SteamOS 3 i naturalne jest, że Valve wolałoby, aby użytkownicy Steam Deck korzystali z ich rozwiązania. Przenośny PC powstał jednak jako urządzenie otwarte i tej filozofii Valve trzyma się od samego początku.

Warto podkreślić, że Steam Deck już od jakiegoś czasu obsługuje Windowsa, ale do tej pory większość aspektów tego systemu operacyjnego była albo bezużyteczna albo nie działała w taki sposób, jak w standardowych PCtach. Valve postanowiło działać, a fani są zachwyceni faktem, że w końcu mogą bez problemów zainstalować swój ulubiony system operacyjny.

Reklama

Windows 10 na Steam Deck

Valve zaleca na razie instalowanie Windowsa 10. Jedenastka wymaga innej wersji BIOS, a tej na ten moment Steam Deck nie obsługuje. Najnowsza aktualizacja obejmuje dodanie sterowników audio i ograniczenie częstotliwości odświeżania do 40 Hz.

Warto oczywiście pamiętać, że korzystanie z systemu Windows na Steam Deck prowadzi do spadków wydajności. Każdy komu zależy na płynności w grach, na razie powinien pozostać przy SteamOS 3.

Zobaczymy, w jakim kierunku będzie zmierzało Valve. Początkowo wydawało się, że firma będzie chciała ze swojego softu uczynić system operacyjny dedykowany grom i w ten sposób konkurować z Windowsem. Widać wygoda graczy jest dla Valve priorytetem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Windows | Steam Deck | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama