Reklama

Steam Controller tylko od Valve

Choć na razie nad Steam Machine pracuje tylko Valve, docelowo tą nazwą mają być objęte wszystkie małe komputery działające pod kontrolą SteamOS, które będą mogły być tworzone przez różnych producentów.

A co ze Steam Controllerem? W jednym z wywiadów zdradzono, że w przeciwieństwie do pecetów, pady mają być robione tylko przez twórców Half-Life'a. Greg Coomer z Valve w rozmowie z serwisem IGN wyjawił, że licencja na tworzone przez studio pady nie zostanie udostępniona zewnętrznym producentom. To oznacza, że choć pojawią się Steam Machine od innych firm, kontrolery powstawać będą tylko w spółce Gabe'a Newella.

"Kontroler będzie produktem Valve. Wyprodukujemy go. Zaopatrzymy w go wszystkich tworzących zewnętrzne wersje Steam Machine. Nie dlatego, że bardzo zależy nam na wkroczeniu w rynek sprzętu, bo uważamy, że trzeba zmienić strategię o 90 stopni i zacząć zarabiać na hardwarze" - mówi Coomer.

Reklama

"Chcemy, by kontroler po prostu istniał. Chcemy, by posiadał cechy, które według nas są ważne, by ludzie mogli grać we wszystkie produkcje na Steamie. Niemożliwe byłoby zlecenie projektu do produkcji i wykończenie pada w ten sposób, by pozwolić zewnętrznym firmom wziąć nasz pomysł. Przynajmniej na razie uważamy, że musimy zrobić to sami" - dodaje Coomer.

Coomer podkreśla przy tym, że Valve nie tworzy Steam Controllera z myślą o zarobku, choć zaznacza, że firma nie będzie ponosić strat na każdym stworzonym egzemplarzu kontrolera. A duży zarobek na padach, nie jest celem firmy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy