​Steam bije kolejny rekord popularności. Miliony zalogowanych graczy

Najpopularniejsza platforma z grami sięgnęła po kolejny istotny kamień milowy. W ostatni listopadowy weekend licznik zalogowanych graczy na Steamie wskazał ponad 31 mln zalogowanych użytkowników.

Tym samym jest to nowy rekord popularności popularnego serwisu od Valve. Poprzedni rekord padł wcale nie tak dawno, bowiem pod koniec października bieżącego roku - wówczas na Steamie przebywało jednocześnie 30,9 mln użytkowników.

Steam się rozrasta i bije rekord graczy sprzed miesiąca

Nowy rekord zanotowano w sobotę w godzinach popołudniowych. Według wykresu przedstawionego w serwisie SteamDB Steam przyciągnął aż 31,38 mln graczy. Warto jednak zaznaczyć, że wartość ta wskazuje ile jednocześnie graczy było zalogowanych na swoich profilach. Jeśli zaś chodzi o czynnie grających, to w momencie bicia nowego rekordu było ich 9,38 mln.

Reklama

Co wpłynęło na tak fantastyczny wynik popularności? Przede wszystkim dwa czynniki. Pierwszym z nim jest oczywiście trwająca Jesienna Wyprzedaż Black Friday na platformie Steam, podczas której zakupić można cały asortyment gier w promocyjnych cenach. Drugi powód, to okolice Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych. Do tego dochodzi oczywiście fakt, że mamy do czynienia z weekendem, co automatycznie przekłada się na większą grywalność.

Nie da się jednak ukryć, że Steam pomimo sporej konkurencji na rynku (Epic Games, EA App, Battle.net) rośnie w siłę. Na dowód wystarczy przytoczyć fakt, że jeszcze rok temu, również w listopadzie, platforma od Valve notowała rekord popularności na poziomie 27 mln jednocześnie zalogowanych. Z kolei wcześniej, w styczniu 2021 roku, po raz pierwszy łupem Steama padło historyczne 25 mln graczy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam | Valve
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy