Steam bije kolejny rekord. W weekend w jednym momencie online było ponad 30 milionów graczy

​Platforma Valve doskonale pokazuje, że liczba graczy cały czas rośnie i miliony osób spędzają weekendy przed komputerem. Przez ostatnich parę dni było ich na Steamie wyjątkowo dużo.

Wystarczy rzucić tylko okiem za okno, żeby zobaczyć, dlaczego Steam cieszy się ostatnio taką popularnością. Na zewnątrz robi się coraz zimniej, często pada, a motywacji do wychodzenia z domu jest niewiele. Miliony osób wolą więc usiąść przed komputerem i zamiast szukać w szafie cieplejszych ubrań, wolą nadrobić jakiś tytuł, który kupili dwa lata temu na steamowej przecenie.

W miniony weekend tych graczy było aż 30 milionów. SteamDB podaje, że nowy rekord liczby osób online na Steamie to 30 032 005. Popularnej platformie udało się przebić tym samym magiczną granicę, do której dążyli przez prawie rok.

Reklama

Ostatni raz, kiedy osiągnięto nowy rekord liczby graczy, było to 27 milionów w listopadzie zeszłego roku. Jeszcze wcześniej z kolei, w styczniu 2021, przekroczono 25 milionów. Steam zawsze cieszył się oczywiście ogromną popularnością i jest od lat główną platformą do gier posiadaczy PC, ale znaczący i szybki wzrost rozpoczął się razem z covidem. W marcu 2020 roku pierwszy raz zobaczyliśmy 20 milionów graczy online.

Co ciekawe, z tych 30 milionów, które w miniony weekend były zalogowane w jednym momencie, tylko 10 mln faktycznie w coś grało. Jeżeli jesteście jedną z osób, której komputer automatycznie otwiera Steama zaraz po zalogowaniu, przyczyniliście się do nowego rekordu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Steam
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama