Starfield nie zadebiutuje na PlayStation 5? Złe wieści dla posiadaczy konsoli

W ostatnich dniach w sieci pojawiły się doniesienia o tym, że Starfield, do tej pory ekskluzywna gra Xboxa, ma trafić także na platformę PlayStation 5, racząc wszystkich posiadaczy tej konsoli. Jeden z informatorów przekazał, że może być jednak zgoła inaczej.

Microsoft rozpoczął swoją ekspansję na dobre w szeroko pojętej branży gamingowej. Niedawno mieliśmy do czynienia z rekordowym przejęciem firmy Activision Blizzard za bagatela 69 miliardów dolarów.

Sporo światła na inną sprawę rzucił z kolei raport XboxEra, który wskazał, iż gigant z Redmond planuje otworzyć się na nowe platformy. Korporacja miałaby wydawać gry nie tylko na pecetach i konsolach Xbox. Doniesienia jednoznacznie mówią, że hitowe produkcje trafiałyby także na sprzęt od Sony.

Reklama

W tym samym czasie liczne źródła podały, że pierwszym prominentnym tytułem, jaki zagości na PlayStation 5, jest Starfield, najnowsze dzieło Bethesdy osadzone w kosmicznym RPG-owym otwartym świecie. Jednak według informatora znanego w sieci jako Nate The Hate tak się prawdopodobnie jednak nie stanie.

Rzeczony informator również przychylny był teorii, że faktycznie Starfield zaliczy premierę na PlayStation. Teraz jednak, powołując się na swoje źródła, zrewidował swój pogląd i tym samym przyznał się do błędu. "W ciągu tygodnia ponownie sprawdziłem informacje wymienione poniżej i informacje sugerujące, że Starfield trafi na PS5, są fałszywe" - napisał na swoim profilu w serwisie X.

Nate The Hate nadal podtrzymuje jednak, że raporty wskazujące na to, że Microsoft faktycznie rozpocznie ekspansję platformową swoich gier, są trafne i prawdziwe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starfield | Bethesda Softworks
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy