Starfield zadebiutuje na PlayStation 5. To już praktycznie potwierdzone

Wewnątrz Microsoftu rodzi się najwyraźniej nowe podejście do wydawania gier wideo. Produkcje Xboxa mogą niedługo pojawiać się również na konsolach PlayStation.

Najnowszy raport XboxEra informuje o planowanych zmianach w Microsoftu w ich polityce wydawania nowych gier. Według źródeł redakcji amerykański gigant planuje zwiększyć liczbę platform, na których debiutować będą ich gry. W wyniku tych planów na konsolach PlayStation ma pojawić się w rezultacie Starfield. 

O tego typu planach słyszeliśmy już wcześniej. Do tej pory mówiło się jednak głównie o Hi-Fi Rush oraz Sea of Thieves. Już ta informacja wzbudziła spore kontrowersje wśród wielu posiadaczy Xboxów. Niektórzy z nich zdecydowali się w końcu na tę konsolę z myślą o grach, które będą pojawiać się tylko na tej platformie. Tymczasem poza PC Microsoft chce najwyraźniej zacząć wydawać swoje produkcje na konkurencyjnych konsolach. 

Reklama

Co ciekawe, lista gier, która może potencjalnie trafić na PlayStation zawiera najwyraźniej kilka większych tytułów. Jak informuje The Verge, obok Starfielda znajduje się na tej liście również Indiana Jones. Do tej pory zakładaliśmy, że kolejna produkcja Bethesdy trafi wyłącznie na PC oraz Xbox Series X/S, podobnie jak Starfield. 

Na temat ekskluzywności gier Microsoftu wypowiadał się już wcześniej Phil Spencer. Szef Xboxa poinformował wtedy, że decyzje podejmowane są w oparciu o konkretną grę. Microsoft nie podjął żadnych uniwersalnych decyzji, które dotyczą każdego tytułu. Teraz może jednak najwyraźniej nastąpić drastyczna zmiana w polityce firmy i biblioteka PlayStation poszerzy się o kilka głośnych tytułów. Microsoft podobno zainwestował już w konkurencyjne konsole, aby wesprzeć w swoich planach deweloperów. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Starfield | Bethesda Softworks | PlayStation 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy