PlayStation 6 najwydajniejszą konsolą swojej generacji. Sony stawia na jedno

Kolejny przeciek rzuca nieco więcej światła na konsolę nowej generacji od Sony. Prace nad PlayStation 6 trwają podobno od roku, ale potwierdzono już, że sprzęt skorzysta z możliwości i technologii od firmy AMD.

O PlayStation 6 co rusz słyszymy nowe wieści - większość z nich pochodzi z nieoficjalnych i niepotwierdzonych źródeł. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzucił YouTuber RedGaming Tech, które filmy w dużej mierze koncentrują się na wszelkiej maści nowinkach z obszaru technologii.

Wg. jego danych Sony stawia sprawę bardzo prosto. PlayStation 6 ma być najpotężniejszą i najbardziej wydajną konsolą swojej generacji, z którą nikt pod względem mocy nie będzie w stanie konkurować. Next-genowe urządzenie od japońskiego giganta skorzystać ma z technologii od firmy AMD.

Reklama

Doniesienia wskazują także na to, że prace nad PS6 trwają od blisko roku, więc siłą rzeczy nie znamy większej liczby detali. Przykładowo Sony prowadzi rozmowy z innymi producentami i deweloperami - wciąż nie wiemy nic więcej o konkretnej jednostce procesora czy pamięci RAM.

Przeszłe przecieki wskazywały natomiast, że najbardziej prawdopodobną datą premiery PlayStation 6 jest końcówka 2028 roku, co wskazywałoby, że PlayStation 5 znajduje się tak naprawdę dopiero w okolicach połowy swojego cyklu życia. YouTuber RedGaming Tech wskazuje również technologie, o jakie pokusić może się Sony w przypadku projektowania PS6. Nie sposób w tym miejscu pominąć ray tracingu, path tracingu oraz szerszego wykorzystania uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. To ostatnie miałoby wnieść realizm w interakcjach z postaciami niezależnymi podczas rozgrywki. Opisywaliśmy to zjawisko na łamach naszego serwisu pod tym adresem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | Sony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy