Stardew Valley otrzyma planszówkę

Okazuje się, że przez ostatnie dwa lata dwójka projektantów - Eric Barone oraz Cole Medeiros - pracowała w ciszy i spokoju nad planszową adaptacją popularnego Stardew Valley. Teraz zakończyli prace, czego efektem jest oficjalna zapowiedź projektu - ten jest dostępny do kupienia już teraz.

To bardzo miła odmiana w dzisiejszych czasach, kiedy to nawet CD Projekt ucieka się do kampanii na Kickstarterze, zanim wyda własną planszówkę. Eric Barone to oczywiście samotny twórca Stardew Valley, a Cole’a Medeirosa spotkał podobno podczas wieloosobowej sesji właśnie w swojej grze.

Całość produkowana jest w Stanach Zjednoczonych i przeznaczona właśnie na ten rynek, więc obecnie mogą być pewne problemy z dostawami do innych krajów. Dość powiedzieć, że oficjalny sklep oferuje jedynie wysyłkę do USA. Pozostaje mieć nadzieję, że to wkrótce ulegnie zmianie.

Reklama

Zgodnie z pokojowym, relaksującym tempem samego Stardew Valley, również oficjalna Planszówka przeznaczona jest wyłącznie do kooperacji. Gracze uprawiają rośliny, hodują zwierzaki, rozbudowują gospodarstwo i zbierają przeróżne surowce w jaskiniach, reprezentowane tutaj przez kartoniki.

"Zaprzyjaźniając się z okolicznymi mieszkańcami, gracze mogą zbierać serduszka, które pozwolą odkryć ukryte cele. Tylko dzięki współpracy uda się powstrzymać Joja Corporation przed wprowadzeniem do miasta i zrujnowaniem wszystkiego" - czytamy w opisie na oficjalnej stronie.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Stardew Valley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama