Reklama

STALKER 2 - ukraińskie studio wróciło do prac nad grą

​GSC Game World wznowiło działalność i prace nad STALKER 2: Heart of Chornobyl.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę pod koniec lutego członkowie mieszczącego się w Kijowie studia GSC Game World - co całkiem zrozumiałe - odeszli od biurek i zajęli się ratowaniem ojczyzny.

Deweloper wydał wówczas oficjalny komunikat, w którym przeczytaliśmy, że prace nad grą STALKER 2: Heart of Chornobyl wstrzymano. Choć konflikt pomiędzy Ukrainą a Rosją wciąż trwa, ukraiński producent powrócił - przynajmniej w jakimś zakresie - do produkcji swojego najnowszego dzieła.

Reklama

O losy STALKER 2: Heart of Chornobyl zapytał na Discordzie jeden z fanów. W odpowiedzi przeczytał, że prace nad grą trwają. Wygląda więc na to, że GSC Game World zrealizowało plan, który rozważało jakiś czas temu. W marcu przeczytaliśmy, że kijowskie studio chce przenieść część pracowników do biura w Pradze.

Zanim Rosja zaatakowała Ukrainę, premierę STALKER 2: Heart of Chornobyl zapowiadano na 8 grudnia. Mało prawdopodobne, że uda się dotrzymać tego terminu. Jednak sam fakt, że prace nad grą trwają, powinien ucieszyć wszystkich fanów. Pozostaje trzymać kciuki i czekać na informacje o aktualnym stanie realizacji projektu.

STALKER 2: Heart of Chornobyl - symboliczna zmiana tytułu

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę GSC Game World poinformowało o symbolicznej zmianie tytułu. Gra pierwotnie nazywała się STALKER 2: Heart of Chernobyl. Ostatecznie zdecydowano się na zmianę pisowni miasta Czarnobyl w tytule z rosyjskiej na ukraińską - Heart of Chornobyl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy