Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Średniowieczne Manor Lords to imponujący projekt jednego Polaka

​W weekend w sieci pojawiła się całkiem interesująca produkcja dla miłośników budowania własnych miejscowości w średniowieczu, a do tego ze strategiczną walką. Mowa o Manor Lords, które przypomina nieco połączenie Banished z - na mniejszą skalę - serią Total War. Jest też ładna grafika.

Za produkcję odpowiada studio Slavic Magic, w skład którego wchodzi... jeden Polak. Projekt zadebiutuje jesienią obecnego roku, zaczynając w programie Early Access na Steamie. Gra "łączy zaawansowane, organiczne i realistyczne budowanie miast z taktycznymi bitwami w wielkiej skali".

Reklama

Tak zapewnia sam twórca. Budowanie faktycznie zapowiada się dość organicznie, bez dróg krzyżujących się wyłącznie pod kątem 90 stopni i standardowego podziału na siatkę, do której "przyklejają się" obiekty. Jest za to pełna swoboda obracania i projektowania naszego miasteczka.

"Mechanika budowania inspirowana jest rozwojem prawdziwych średniowiecznych wsi i miasteczek, gdzie główne szlaki handlowe i rzeźba terenu wpływały jak osada kształtowała się i rozwijała" - zapewnia samotny deweloper w opisie na karcie produktu opublikowanej na Steamie.

Mimo że gra nie jest osadzona w konkretnym wieku, każdy budynek jest inspirowany historycznymi tekstami i rycinami z Europy XI-XV wieku. Pola orane są przez woły, żelazo wypalane jest w piecach, owce pasą się na wytyczonych pastwiskach zgodnie z wolą lokalnego lorda. Ma być realistycznie.

Drugi ważny element to wspomniane bitwy, które także mają być zgodne z epoką: z udziałem formacji bojowych, morale, flankowania, zmęczenia, pogody i wyposażenia. Wszystko to wpłynie na wynik bitwy, a mniejsze - lecz dobrze dowodzone - siły są w stanie pokonać znacznie większe armie.

W planach na dalszą przyszłość jest dużo więcej interesujących elementów, takich jak kawaleria, fortyfikacje, jednostki na murach, proch strzelniczy i maszyny oblężnicze (w tym trebusze). Wszystko to bardzo imponujące, jak na projekt samotnego dewelopera. Wygląda na to, że Polak potrafi!

Dowiedz się więcej na temat: Manor Lords

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje