Square Enix tworzy własny Splatoon. Oficjalna zapowiedź Foamstars

Nintendo inspiruje kolejnych wydawców. Square Enix postanowiło stanąć oko w oko ze Splatoon i wypuścić własną grę konceptem przypominającą podobny shooter.

W oczach niektórych fanów Nintendo Splatoon uchodzi za zmarnowany potencjał. Gra jest bez wątpienia bardzo wyjątkowa i oferuje rozgrywkę, jakiej na próżno szukać w popularnych strzelankach pokroju Call of Duty czy Valoranta. Jest ona jednak dostępna wyłącznie na Switchu, a jej wsparcie nie spełnia oczekiwań wszystkich graczy.

Swoich sił w tym nietypowym gatunku chce spróbować Square Enix. Podczas wczorajszego PlayStation Showcase wśród zaprezentowanych produkcji znalazł się nowy shooter Foamstars.

Reklama

Na pierwszy rzut oka twórcy farbę ze Splatoon zamienili po prostu na pianę. Za pomocą swoich broni gracze tworzą różne konstrukcje, wspinają się po nich, eliminują rywali i podobnie jak w produkcji Splatoon, dążą do kontrolowania jak największej przestrzeni.

Sądząc po samych komentarzach i ocenach na YouTube, Foamstars raczej nie podbije rynku strzelanek. Jedni wspominają oczywiste podobieństwa do Splatoon, a inni sugerują, że za dwa lata dowiemy się prawdopodobnie o porażce tego tytułu i planowanym wyłączeniu serwerów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Square Enix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama