Reklama

Sprzedaż Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered zablokowana w rosyjskim PS Store

​Twórcy Call of Duty ogłosili, że posiadacze PS4 nie będą mogli zakupić najnowszego remastera Modern Warfare 2 w rosyjskiej wersji sklepu PlayStation Store. Zapewne wiąże się to z kontrowersyjną misją dostępną również w odświeżonej edycji gry.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered trafił do sprzedaży wyłącznie na PlayStation 4, z kolei na pozostałych platformach docelowych PC oraz Xbox One zadebiutuje 30 kwietnia. Jest to wynik umowy wydawcy z Sony dotyczącej czasowej wyłączności na różne treści związane z popularną serią.

Okazuje się, że odświeżona edycja wydanej w 2009 roku strzelanki ominie Rosję, co zostało potwierdzone w oficjalnym komunikacie. "Sony Interactive Entertainment postanowiło nie sprzedawać Call of Duty: Modern Warfare 2 Campaign Remastered w rosyjskim PS Store" - głosi wiadomość wrzucona na rosyjski profil Call of Duty na Twitterze. Dotyczy to wyłącznie wydania dedykowanego PS4 i aktualnie nie mamy potwierdzonych informacji, jakoby remaster MW2 nie pojawił się w Rosji na innych platformach.

Reklama

Wychodzi więc na to, że Rosjanie muszą poczekać do momentu debiutu gry na komputerach oraz konsoli Microsoftu. Co może być przyczyną banicji? Otóż według redakcji Eurogamera chodzi o budzącą ogromne kontrowersje, szczególnie wśród rosyjskich graczy, znajdującą się również w remasterze misję "No Russian". Kierujemy w niej tajnym agentem CIA, biorącym udział w masowej strzelaninie na moskiewskim lotnisku w celu zdobycia zaufania grupy terrorystycznej. Jak łatwo się domyślić, w wyniku działań postaci, a także jego współpracowników ginie wielu niewinnych cywili.

Dodatkową kontrowersję wzbudza fakt, że gracz może strzelać do dowolnej napotkanej postaci, twórcy nie zastosowali tu żadnych limitów. Zadanie było wielokrotnym punktem różnych debat dotyczących przemocy w grach wideo, którą przedstawiono w negatywnym świetle. Powód blokady wydaje się logiczny, choć z drugiej strony, dlaczego nie zablokowano sprzedaży Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered też na innych urządzeniach?

Mimo wszystko nic nie jest jeszcze przesądzone i być może taki zakaz obejmie też wydania na PC oraz Xbox One do momentu usunięcia z gry wspomnianej misji. Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered nie oferuje trybu wieloosobowego, a wyłącznie oryginalną, niezmienioną kampanię fabularną, co jest pewnym zaskoczeniem, ponieważ remaster pierwszego Modern Warfare posiada opcję rozgrywki online. Usprawnienia doczekała się oczywiście oprawa graficzna, wliczając do tego obsługę rozdzielczości 4K czy wsparcie dla HDR. Co ciekawe, za przeniesienie MW2 do współczesnych realiów nie odpowiada studio Infinity Ward, czyli pomysłodawcy pierwowzoru, lecz ekipa Beenox.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy