Reklama

Spore problemy z konsolami Sony

Posiadacze konsol Sony borykają się ze sporymi problemami, które dotknęły zarówno PlayStation 3, jak i PlayStation 4. W pierwszym przypadku sytuacja jest poważna - konsola potrafi się nawet czasem zresetować.

Od soboty posiadacze PlayStation 3 nie mogą korzystać z serwisu PlayStation Store z poziomu urządzenia - przy próbie wejścia do sklepu, raczeni są pustym ekranem, a sprzęt się zawiesza. W skrajnych przypadkach konsola - wraz ze wszystkimi swoimi ustawieniami - potrafi się też zresetować.

Sony na razie nie odpowiada. Jedyną reakcją firmy jest wpis na polskim forum społeczności PlayStation, w którym przedstawiciele koncernu stwierdzili, że problem został już zgłoszony do pomocy technicznej. Kłopoty nadal jednak występują, co sprawdziłem na własnym PS3 - co prawda konsola się nie resetuje, ale zawiesza się przy logowaniu do PS Store.

Reklama

Trudności dotknęły także PlayStation 4. Winowajcą jest aktualizacja oprogramowania o numerze 2.0 - część graczy donosi, że po jej zainstalowaniu nie może zalogować się do PSN-u, a także uruchomić konsoli ze stanu "uśpienia". Z tym ostatnim problemem można sobie poradzić odłączając zasilanie sprzętu na 30 sekund, choć oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe.

Przedstawiciele Sony o kłopotach, które wyniknęły z instalacji nowej aktualizacji już wiedzą i pracują nad ich rozwiązaniem. Warto jednak nadmienić, że ja nie miałem problemów z logowaniem się do PSN-u na PS4, choć pojawiły się trudności z korzystaniem z aplikacji YouTube i funkcji wgrywania filmików na portal Google’a.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy