Reklama

​South Park. Powstaje gra inspirowana serialem?

Wiele wskazuje na to, że South Park, kultowy satyryczny amerykański serial animowany, otrzyma kolejną grę wideo. Nad produkcją ma czuwać South Park Digital Studios, a sam tytuł wydany zostanie najprawdopodobniej przez THQ Nordic.

12 sierpnia odbyła się oficjalna prezentacja "THQ Nordic Digital Showcase", która rzuciła nieco więcej światła na tytuły, które powstaną spod skrzydeł popularnego wydawcy THQ Nordic.

Gracze otrzymali masę zapowiedzi i kilka ciekawych zwiastunów. Oficjalnie ogłoszony został nowy survival horror z serii Alone in the Dark, a także RTS o tytule Tempest Rising, który inspirowany będzie klasycznymi produkcjami z gatunku. Widzowie uraczeni zostali także zwiastunem Knights of Honor 2 i gameplayem Outcast 2.

Reklama

South Park otrzyma kolejną grę

Sama końcówka wspomnianej wyżej prezentacji przyniosła nieco nieoczekiwany obrót. Po ostatnich napisach i informacji o tym, że na dzień dzisiejszy THQ Nordic posiada 43 gry w fazie rozwojowej pojawiło się charakterystyczne logo South Park Digital Studios i wybrzmiał głos zbliżony do jednej z postaci kreskówki South Park - popularnego Stana Marsha, który wykrzyczał: "Hot, hot, hot, hot, hot".

W tym samym momencie na ekranie pojawiły się cztery kwadratowe głowy symbolizujące kultowych bohaterów South Parku, czyli wspomnianego Stana Marsha, a także Erica Cartmana, Kyle’a Broflovskiego i Kenny’ego McCormicka.

Na tym w zasadzie kończą się wszystkie informacje, które są pewne. Znamy tak naprawdę tylko producenta i wydawcę nadchodzącej gry. Nie wiemy nic o gatunku, w jakim osadzone zostanie to dzieło, ani nawet przybliżonej daty premiery.

South Park jako animowany serial nasycony satyrą i nierzadko również czarnym humorem już kilka razy przenoszony był do świata gier wideo. Produkcje inspirowane tym serialem gościły na wielu platformach, zarówno na pecetach, konsolach, jak również na urządzeniach mobilnych. Ostatnie gra inspirowana Miasteczkiem South Park powstała w drugiej połowie 2017 roku, więc już blisko pięć lat temu.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy