South Park - gry z serii przekazane do niewielkiego studia

​Ostatnie gry na podstawie serialu "South Park" zostały ciepło przyjęte przez prasę i przez graczy. Pomimo tego Ubisoft oddał tworzenie kolejnych odsłon serii mało znanemu zespołowi. Czy to oznacza problemy dla komputerowo-konsolowych adaptacji kontrowersyjnej kreskówki?

South Park: The Stick of Truth zebrało w portalu Metacritic średnią ocen na poziomie 8,5/10. Sequel zatytułowany South Park: The Fractured But Whole wypadł nieco gorzej, ale 8,1/10 to w dalszym ciągu bardzo dobry wynik. Tak więc naturalne wydawało się, że Ubisoft wyda kolejne gry z serii. I tak rzeczywiście będzie, ale - ku zaskoczeniu fanów - ich produkcję powierzono nowemu, mało znanemu zespołowi.

Za ostatnie dwie gry na podstawie "South Park" odpowiadało doświadczone i uznane studio Obsidian Entertainment, a kolejne produkcje (a przynajmniej za kolejną produkcję) powierzono nieznanemu szerzej deweloperowi - firmie Question. W jej portfolio znajdują się póki co tylko dwa tytuły: The Magic Circle oraz The Blackout Club.

Reklama

Question - nowe, ale... doświadczone?

Jednak to, że Question jest mało znanym studiem, może nie mieć tak dużego znaczenia i wpływu na dalszy rozwój serii. Uspokajająco na miłośników serii powinna podziałać wieść o tym, że obecnie w szeregach zespołu znajdują się specjaliści, którzy w przeszłości pracowali nie tylko nad South Park: The Stick of Truth i South Park: Fractured But Whole, ale także BioShock, BioShock 2, BioShock Infinite, Dishonored czy Thief: Deadly Shadows.

Niewykluczone, że wśród osób biorących udział w projekcie znajdują się byli pracownicy Ghost Story Games, firmy założonej przez Kena Levine'a. W tym tygodniu pisaliśmy, że część zespołu stworzonego przez ojca serii BioShock opuściła go z powodu "kontrowersyjnego sposobu zarządzania oraz problemów z podejmowaniem decyzji przez szefa".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: South Park
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy