Reklama

Sony wyłącza "Wyróżnienia" na PlayStation 5. Nikt z nich nie korzystał

Jedną z szerzej reklamowanych funkcji next-genowego jeszcze wtedy PS5 były "Wyróżnienia". Wygląda na to, że jednak się nie przyjęły, ponieważ Sony zdecydowało o ich wyłączeniu.

"Wyróżnienia" były nowością, która pojawiła się wraz z PlayStation 5. Miały być formą wyróżniania i doceniania się graczy nawzajem w grach multiplayer. Funkcja pozwalała na nagradzanie członków naszej ekipy oraz przeciwników, w zależności od stylu ich gry. Można było więc pochwalić kogoś za to, że jest pomocny albo ma przyjazne podejście do nowicjuszy w danym tytule.

Gracze nie lubią się nagradzać?

Jednak jeden z najnowszych wpisów na blogu PlayStation nie pozostawia złudzeń - funkcja nie cieszyła się szczególną popularnością. O ile "Wyróżnienia" jeszcze działają, mają zostać wyłączone do końca tego roku. PlayStation tłumaczy to poziomem zainteresowania dużo niższym od spodziewanego. Inżynierowie chcą się więc ich pozbyć, by nie musieć utrzymywać funkcji, która nikogo nie interesuje, a swój czas i środki przeznaczyć na ważniejsze zadania. Jednocześnie namawiają członków społeczności, zebranej wokół konsol PlayStation, by po prostu przesyłali sobie pochwały w wiadomościach.

Reklama

Problemy w PlayStation

Sony w ogóle ostatnio skarży się, że zaangażowanie graczy wokół ich konsol jest dużo niższe niż spodziewane. Pracownicy firmy chcą więc skupić się na tym, by dać graczom więcej powodów do spędzania czasu przy PS4 i PS5. Jednym z takich pomysłów z pewnością jest zapowiedziany niedawno nowy program lojalnościowy PS Stars. Nic więc dziwnego, że porzuca się stare, nieskuteczne rozwiązania, by rozwijać nowe pomysły.

A jak to było w waszym przypadku? Korzystaliście kiedykolwiek z Wyróżnień? Będziecie za nimi tęsknić? Dajcie znać w komentarzach.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy