PlayStation przedstawia nowy program lojalnościowy - PlayStation Stars

​Na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się informacja o nowym programie lojalnościowym. PlayStation Stars ma pozwalać przekuwać osiągnięcia w grach na prawdziwe nagrody.

PlayStation Stars ma być programem całkowicie darmowym i zadebiutować pod koniec roku. Członkowie będą zdobywać nagrody poprzez wykonywanie różnych zadań, połączonych w kampanie. Od tak prostych, jak codzienne logowanie w systemie i uruchamianie gier, po wygrywanie turniejów, zdobywanie konkretnych trofeów i bycie pierwszym, który splatynował konkretny tytuł w swoim regionie.

Za wykonywanie zadań gracze będą otrzymywać punkty lojalnościowe, które będzie można wymieniać na nagrody - zasilenie portfela PlayStation Network oraz wybrane produkty z PlayStation Store. Dodatkowym benefitem ma być automatyczne zdobywanie punktów za zakupy w sklepie PlayStation.

Reklama

Pojawi się też nowy typ nagrody - cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie. Mogą to być cyfrowe wersje figurek bohaterów ulubionych tytułów (ale nie tylko), jak również modele 3D urządzeń, które na stałe wpisały się w historię marki PlayStation. Przedmioty kolekcjonerskie mają być różnorodne i występować w różnych klasach rzadkości. Miejmy natomiast nadzieję, że nie będą miały nic wspólnego z NFT czy technologiami typu blockchain, chociaż na szczęście żadne z tych haseł nie padło we wpisie na blogu.

Aktualnie trwa etap testów programu PlayStation Stars, a sam program ma być wprowadzany jeszcze w tym roku, jednak z podziałem na regiony, czyli jedne kraje otrzymają dostęp wcześniej, inne - później. Nie wiadomo natomiast póki co nic na temat tego, w jakiej kolejności pojawi się w nim Polska.

Warto przy okazji przypomnieć, że podobny program istnieje także w ekosystemie Xboxa i nazywa się Microsoft Rewards. Ten również jest darmowy i pozwala zdobywać punkty za granie w gry, oglądanie filmów czy korzystanie ze specjalnych ofert na konsoli Xbox, oraz wiele innych aktywności. Potem punkty te można wymieniać na gry, subskrypcje, karty podarunkowe i inne nagrody. Z punktu widzenia polskiego rynku problem natomiast jest jeden - Microsoft Rewards jest dostępne jedynie w wybranych krajach i póki co na liście tej nie ma Polski. Miejmy nadzieję, że PlayStation Stars dotrze do nas szybciej.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy