Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Sony przekaże 10 milionów dolarów na walkę z koronawirusem

​Sony dopiero co zapewniało, że w dziale gier i konsol nie przewiduje żadnych większych problemów w związku z pandemią koronawirusa. Mądrość takich ogłoszeń została wystawiona na próbę wczoraj wieczorem, gdy dość niespodziewanie ogłoszono bezterminowe opóźnienie The Last of Us Part 2.

Wczoraj japońska korporacja ogłosiła także, że przekaże 10 milionów dolarów na fundusz solidarnościowy Światowej Organizacji Zdrowia, przeznaczony obecnie - jak można się domyślać - właśnie na walkę ze światową pandemią. To tylko część 100-milionowej puli, jaką na ten cel ma Sony.

Reklama

Pierwsze 10 milionów trafi właśnie do WHO, ale pozostałe 90 milionów już na inne cele, wymienione powyżej. Sony ma tutaj duże pole do popisu, ponieważ w branży rozrywkowej kontroluje nie tylko PlayStation, ale przecież także wytwórnię filmową Sony Pictures, obecnie niemal zamkniętą.

Podobnych przykładów pomocy na całym świecie jest sporo. Rockstar przekaże 5 procent przychodów z zakupów w GTA Online i Red Dead Online wykonanych przez następne dwa miesiące. Podobnie Microsoft w przypadku specjalnego pakietu kosmetycznego Relief and Recovery do Halo 5.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje