Sony prezentuje interfejs konsoli PlayStation 5

​Na mniej niż miesiąc do premiery PlayStation 5 Sony postanowiło w końcu zaprezentować, jak wygląda interfejs (UX) nadchodzącej konsoli nowej generacji.

“Nowy UX jest całkowicie skoncentrowany na graczu, a wszystko po to, aby zapewnić prawdziwie nową generację wrażeń, które w zestawieniu z jeszcze większą immersją pozwolą na szybkie łączenie wspaniałych gier z wyjątkową społecznością graczy" - podaje Sony.

Firma mocno wierzy, że czas graczy jest bardzo cenny, dlatego wszystkie nowe funkcje, które zostały zaimplementowane, są inspirowane tą koncepcją. Nowy UX wprowadza kilka niespotykanych wcześniej funkcji, które mają sprawić, że gra stanie się bardziej wciągająca i spersonalizowana.

Reklama

Jedną z najważniejszych nowości jest tu Centrum Kontroli, które dostarcza natychmiastowy dostęp do wszystkiego, czego możemy potrzebować w systemie, za pomocą naciśnięcia przycisku PlayStation na kontrolerze DualSense. Opcja ta jest dostępna bez konieczności wychodzenia z gry.

Kolejną nową funkcją są Aktywności, które zaprojektowano, by jeszcze bardziej zbliżyć nas do kluczowych elementów rozgrywki. Te wyświetlane są za pomocą naekranowych kart w Centrum Kontroli, odkrywając przed nami nowe możliwości w ramach gameplayu (powrotu do rzeczy, które ominęliśmy, wskoczenia do konkretnych poziomów lub wyzwań itd). Część kart Aktywności może być wyświetlana w trybie obraz w obrazie, więc możemy mieć do nich dostęp bez potrzeby opuszczania gry.

Nawigacja po nowym interfejsie, przełączanie się pomiędzy grami czy wskakiwanie do sieciowych meczów jest dużo szybsze niż w obecnej generacji. Powyższe wideo dobrze wszystko prezentuje, więc zainteresowanych tematem odsyłamy do jego obejrzenia. Przypominamy jednocześnie, że premiera PS5 zaplanowana jest w naszym kraju na 19 listopada.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy