​Sony pozwane na gigantyczną kwotę. W grę wchodzą miliardy funtów

Sony otrzymało pozew zbiorowy od Alex Neill na kwotę 5 miliardów funtów. Japoński gigant miał naruszać prawa konsumentów i nadużywać swojej rynkowej pozycji do wdrażania nieuczciwych warunków wobec wydawców i twórców gier, co finalnie przyczyniło się do wzrostu cen gier dla klientów.

Pozew przeciwko Sony na kwotę... 5 mld funtów

Alex Neill, działacz na rzecz praw konsumentów, postanowił złożyć pozew zbiorowy firmie Sony, który finalnie trafił do Trybunału ds. Konkurencyjności w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu. Kwota pozwu jest gigantyczna - to 5 miliardów funtów brytyjskich.

Japoński hegemon miał w znaczącym stopniu nadużywać swojej siły rynkowej wobec twórców, producentów i wydawców gier. W pozwie wyczytać możemy, że Sony rzekomo pobierało prowizję w wysokości 30% od zakupów cyfrowych za pośrednictwem swojego sklepu PlayStation Store.

Reklama

Sony zdzierało z klientów?

Sprawa posiada naprawdę ogromny rozmach, bowiem dotyczy wszystkich mieszkańców Wielkiej Brytanii, którzy od 19 sierpnia 2016 roku zakupili jakiś produkt we wspomnianym wyżej cyfrowym sklepie. Jak podają źródła m.in. Sky News, każda osoba należąca do tego licznego 9-milionowego grona, może ubiegać się o odszkodowanie. W ramach pozwu na każdego klienta przysługiwać ma od 67 do 562 funtów brytyjskich.

Czy Sony znalazło się w tarapatach? Jak z tą sytuacją poradzi sobie japoński gigant?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sony | PlayStation Store
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy