​PlayStation 5 sprzedaje się doskonale. Sony pochwaliło się imponującym wynikiem

Sony, czyli japoński producent konsol pochwalił się fantastycznym rezultatem. Od czasu premiery PlayStation 5 gigantowi z branży udało się sprzedać 20 mln egzemplarzy tego produktu.

PlayStation 5 to konsola do grania najnowszej dziewiątej generacji. Urządzenie zapowiedziane zostało na rynku w 2019 roku, a swoją oficjalną premierę zaliczyło w listopadzie 2020 roku.

PlayStation 5 podobnie z resztą do konkurencyjnego Xbox Series X/S od firmy Microsoft - od czasu wypuszczenia na rynek zmagało się z ogromnym problemem zaspokojenia istniejącego na rynku popytu. Kryzys na rynku półprzewodników, globalna pandemia COVID-19 to najistotniejsze czynniki, które miały znaczący wpływ na taki stan rzeczy.

Reklama

Swoje dołożyli także spekulanci. To właśnie głównie za ich sprawą, zakup next-genowej konsoli po przyzwoitej cenie był prawdziwym wyzwaniem dla potencjalnego kupującego.

Zaskakująco dobry wynik. PlayStation 5 sprzedaje się jak świeże bułeczki

Patrząc na fakt, z jakimi problemami borykało się Sony w ostatnich dwóch latach oraz jak wiele negatywnych informacji dopływało z wielu rynków, to liczba 20 mln sprzedanych egzemplarzy w dokładnie 18 miesięcy jest naprawdę fantastycznym wynikiem.

Jak się okazuje, japoński gigant nie zamierza się zatrzymywać. W rozmowie z serwisem GamesIndustry przedstawiciele firmy stwierdzili, iż planują znacząco zwiększyć wzrost produkcji konsoli PS5 na pozostałą część roku. Sony liczy również na sprzedaż aż o 56% większą w bieżącym roku w odniesieniu do poprzedniego.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: PlayStation Vita | konsole
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama