Reklama

Skyrim z walką w stylu Sekiro dzięki modyfikacji

​Walka to jeden z najczęściej krytykowanych elementów The Elder Scrolls 5: Skyrim, a także jeden z najlepszych aspektów Sekiro: Shadows Die Twice. Co by było, gdyby w tym pierwszym tytule podmienić więc mechanikę walki na tę z Sekiro? Brzmi niewykonalnie, ale od czego są modyfikacje!

Projekt o kreatywnej nazwie Sekyrim bazuje na innym modzie - Ultimate Combat dla Skyrim Special Edition. Zaczynając od tego punktu, użytkownik o pseudonimie "LertKrush" zajął się modyfikowaniem parametrów, by jak najbardziej zbliżyć walkę do tego, co widzimy w Sekiro: Shadows Die Twice.

Niezbędny jest oczywiście widok z perspektywy trzeciej osoby, a całość przekłada się na szybkie, niekiedy dość chaotyczne wymachiwanie mieczem. Mamy blokowanie i kontrowanie, a także bojowe fikołki, dobrze znane wszystkim miłośnikom produkcji japońskiego studia FromSoftware.

Reklama

Oczywiście, postacie niezależne także dysponują całym tym zestawem możliwości, więc poziom trudności znacząco rośnie, do czego zwolennicy Skyrima mogą nie być do końca przyzwyczajeni. Pewnym problemem jest obecnie fakt, że modyfikacja nie może zostać publicznie wydana.

Jak wyjaśnia bowiem LertKrush w opisie poniższego materiału wideo, do publicznej premiery potrzebna jest zgoda niejakiego "tktk", autora wspomnianej wyżej modyfikacji Ultimate Combat, na której Sekyrim w znakomitej większości bazuje. Miejmy nadzieję, że problemy uda się rozwiązać.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy