Silent Hill 2 Remake (i nie tylko) - prezentacja już pojutrze

Strrrasznie nie możemy się doczekać kolejnej prezentacji remake'u Silent Hill 2, nad którym pracuje polskie studio Bloober Team. Konami poinformowało, że grę zobaczymy ponownie już 31 maja, podczas zaplanowanego wydarzenia - Silent Hill Transmission.

Podczas prezentacji poznamy nowe informacje na temat nowych gier z serii, a także rzucimy okiem na kolejną filmową adaptację, której premiera odbędzie się w tym roku - "Return to Silent Hill". Konami ma także zapowiedzieć nowe gadżety inspirowane Silent Hillem. Na razie nie znamy więcej szczegółów na temat wydarzenia, ale wygląda na to, że dowiemy się całkiem sporo, a przede wszystkim - zobaczymy. Transmisja Silent Hill Transmission odbędzie się na kanale Silent Hill na YouTubie już 31 maja o godzinie 1:00 w nocy czasu polskiego.

W oficjalnym tweecie na profilu Konami czytamy:

Reklama

Przede wszystkim mamy nadzieję, że zobaczymy w akcji ponownie Silent Hill 2 Remake. Na początku roku pojawił się promocyjny materiał od PlayStation, sugerujący, że premiera remake'u odbędzie się jeszcze w tym roku. Zaprezentowany gameplay wzbudził mieszane odczucia wśród graczy. Komentatorzy zwracali uwagę przede wszystkim na toporny system walki, na którym materiał się koncentrował. Odpowiedzialne za remake polskie studio Bloober Team odniosło się do tych opinii przyznało, że trailer nie oddał ducha gry. Twórcy wydają się bardzo pewni siebie przed premierą nowej wersji kultowego survival horroru.

To raczej mało prawdopodobne, ale teoretycznie kolejnym tytułem, który może się pojawić podczas transmisji, jest Silent Hill f. To kolejna odsłona serii, ogłoszona w 2022 roku podczas pierwszego pokazu Silent Hill Transmission. Zapowiedź tej gry była na tyle przerażająca, że trudno o niej zapomnieć. To pierwsza nowa, kanoniczna odsłona serii od ponad dekady. Na horyzoncie jest też Silent Hill: Townfall, o którym nie wiemy prawie nic. Projekt został ogłoszony, podobnie jak Silent Hill f, w 2022 roku.

Co zaś tyczy się filmu "Return to Silent Hill", można spodziewać się ujawnienia daty premiery oraz prezentacji nowego zwiastuna. Produkcja będzie bazować na scenariuszu drugiej odsłony serii gier. Przecieki mówią o tym, że James wróci do Silent Hill w poszukiwaniu utraconej miłości, Mary Crane. W ubiegłym roku ogłoszono, że Jeremy Irvine zagra Jamesa, a Hannah Emily Anderson wcieli się w jego prawdziwą miłość, najprawdopodobniej Mary. Przypomnijmy, że w grze James szuka swojej żony Mary Shepherd-Sunderland. W filmie mogą jednak nie być małżeństwem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Silent Hill 2 | Konami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy