Reklama

Sherlock Holmes powraca w nowej grze od studia Frogwares

Kultowy detektyw Sherlock Holmes powraca w ujawnionej, nowej odsłonie serii od ukraińskiego studia Frogwares. Premiera odbędzie się w przyszłym roku na PC i konsolach obecnej oraz następnej generacji.

Studio Frogwares zapowiedziało kolejną odsłonę przygód najsłynniejszego detektywa na świecie. Sherlock Holmes: Chapter One stanowi prequel wszystkich dotychczasowych epizodów, ponieważ wcielamy się w nim w młodego, 21-letniego bohatera, który wraca do rodzinnej miejscowości po śmierci matki i stara się rozwikłać pewną zagadkę. Tym razem nie trafiamy do mglistej i deszczowej wiktoriańskiej Anglii, ale na tajemniczą wyspę gdzieś na Morzu Śródziemnym.

Oczywiście nie zabraknie pomocnika Holmesa, aczkolwiek w tym przypadku nie będzie towarzyszyć mu wszystkim znany Watson, ale inny przyjaciel - Jon. Protagonista ma różnić się względem swojej starszej wersji, znanej z wcześniejszych części serii, i będzie bardziej naiwny oraz arogancki.

Reklama

Sherlock Holmes: Chapter One trafi na PC (Steam, Epic Games Store, GOG) oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 5 i Xbox Series X w 2021 roku. Za serię o wirtualnych przygodach słynnego detektywa z Barker Street od początku odpowiada ukraińskie studio Frogwares, które, zaczynając od prostej przygodówki point&click, przeszło do zaawansowanych produkcji z bardziej otwartym światem i nieliniowymi opowieściami.

Ostatnią odsłoną jest wydany cztery lata temu Sherlock Holmes: The Devil's Daughter, która skupia się na mrocznych tajemnicach przedstawicieli pewnego kultu i osobistych relacjach z ważną dla Holmesa postacią. Oprócz tego na rynku jeszcze wcześniej ukazał się m.in. Sherlock Holmes: Crimes and Punishments, stanowiący zbiór niczym niezwiązanych ze sobą śledztw. Ten tytuł był jakiś czas temu rozdawany za darmo w sklepie Epic Games Store.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy