Reklama

Selena Gomez pozywa twórców gry za wykorzystanie jej wizerunku bez zgody

Selena Gomez /AFP

​Popularna piosenkarka Selena Gomez domaga się 10 milionów dolarów odszkodowania za nieuprawnione wykorzystanie jej wizerunku w grze mobilnej Clothes Forever - Styling Game, dostępnej w App Store, oczywiście z mnóstwem "opcjonalnych" transakcji cyfrowych.

Oskarżone są dwie firmy. Autorzy - Guangzhou Feidong Software Technology Co. z Chin - oraz brytyjskie MutantBox Interactive Limited, które jest właścicielem praw autorskich. Tytuł korzysta z wizerunków mnóstwa innych gwiazd, takich jak Kim Kardashian, Gigi Hadid, Beyonce, Taylor Swift itd.

W aplikacji możemy wybierać się na wirtualne wypady do sklepów z tymi gwiazdami, które następnie proszą nas o radę, jakie ciuchy najlepiej wybrać. Całość jest mało zaawansowana i "pełna błędów" - czytamy w pozwie, który zwraca także uwagę na średnią ocen produkcji, wynoszącą 3,5 gwiazdki.

Reklama

Tymczasem Selena Gomez "skrupulatnie ocenia i wybiera wspierane produkty i perspektywy biznesowe" - napisano dalej. Jak można się domyślić, współpraca z twórcami aplikacji nawet nie przeszła jej przez myśl i można bezpiecznie założyć, że nie została nawet zaproponowana.

Podobne pozwy o naruszenie wizerunku nie są niczym nowym w świecie rozrywki. Niekiedy są mniej wiarygodne (jak Lindsay Lohan kontra Rockstar, odrzucony przez sąd), ale w tym przypadku trudno mówić o jakiejkolwiek pomyłce. Wystarczy rzut oka na screen aplikacji oraz zdjęcie z magazynu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje