​Scorn otrzymał dużą aktualizację. Naprawia to, o co prosili gracze

27 października Ebb Software wypuściło aktualizację Scorn do wersji 1.1.8.0. Pojawia się w niej fix do jednego z największych problemów gry - systemu zapisywania stanu.

Scorn jest powszechnie chwalone za pomysł, klimat i oprawę graficzną. Gra imponuje silnikiem graficznym i oprawą, dzięki którym wygląda niezwykle oryginalnie. Do tego opowiada ciekawą historię, która przywodzi na myśl inspiracje dziełami takich mistrzów sci-fi jak Philip K. Dick czy Harlan Ellison. Jednak zdaniem wielu graczy oraz recenzentów, wszystkie te plusy mocno bledną przy poważnej wadzie gry, jaką jest system zapisu.

Reklama

Scorn bowiem nie pozwala Ci zapisywać gry w dowolnym momencie. Zamiast tego, ma system checkpointów i zapisów na końcu oraz w połowie każdego rozdziału. System, który gra otrzymała na premierę, polegał na tym, że stan gry z ostatniego checkpointu był wczytywany jedynie w przypadku śmierci bohatera. Natomiast jeśli po prostu przerwaliśmy zabawę, to uruchamiając grę po przerwie, ta wrzucała nas do ostatniego zapisu dokonanego na początku lub w połowie danego rozdziału, zamiast ostatniego punktu kontrolnego.

Jakby tego było mało, system okazywał się jeszcze bardziej problematyczny jeśli trafiliśmy na błąd, który uniemożliwiał dalszą grę. Zdarzały się przypadki, że gracze nie byli w stanie przejść poziomu z powodu błędu, ale nie mogli też umrzeć na danym etapie gry, tak więc nie byli też w stanie skorzystać z zapisu dokonanego na ostatnim checkpoincie. Jedyne co mogli zrobić to wczytać zapis dokonany na początku danego etapu i przejść go od początku. Łatwo w tym momencie zrozumieć frustrację niektórych i obniżanie not grze.

Na szczęście nowa aktualizacja rozwiązuje największe problemy. Pozwala bowiem między innymi skorzystać z ostatniego odwiedzonego punktu kontrolnego wprost z menu ładowania gry. Oprócz tego aktualizacja naprawia sytuację, gdzie gracze utykali w różnych miejscach, usuwa błędy kolizji obiektów, podnoszenia przedmiotów czy upadków przez “dziury" w podłodze. Naprawione zostały także błędy lokalizacyjne w różnych językach. Pełna lista zmian, jaką przynosi aktualizacja, znajduje się tutaj.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Scorn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy