Saints Row z opcją preload - użytkownicy Epic Games Store nie będą zachwyceni

​Od momentu, kiedy ostatnia duża część Saints Row trafiła na rynek, minęło 7 lat. Na szczęście dla fanów serii, reboot zadebiutuje już za 3 dni, a autorzy dają niecierpliwym opcję preload.

Jeśli chodzi o poszczególne platformy to posiadacze Xboxów mogą pobierać nowe Saints Row już teraz, posiadacze PlayStation natomiast będą mieli taką możliwość na 48 godzin przed premierą.

To z pewnością bardzo dobre informacje dla konsolowców, szczególnie, że rozmiar plików instalacyjnych gry szacuje się na 53 do nawet 60 GB, w zależności od konkretnej platformy. Niestety, gracze, którzy planują zakup gry na PC, poprzez Epic Games Store, nie będą mieli aż tyle szczęścia.

Reklama

Jak widzicie, producent oficjalnie potwierdził, że wersja dla Epic Games Store nie ma przewidzianej żadnej opcji preload. Powodem mają być dość mgliście określone przyczyny techniczne. To może być dla graczy PC wybitnie frustrująca sytuacja, szczególnie, że gra będzie tam dostępna tylko i wyłącznie właśnie poprzez Epic Games Store.

Planowana jest również wersja na Steam, ale póki co nie wiadomo ile przyjdzie nam na nią poczekać. Obecnie mówi się o premierze najprędzej w 2023 roku, bez żadnej bliżej sprecyzowanej daty. Czasowa ekskluzywność Epic Games Store może potrwać pd 6 miesięcy do roku.

Swoją drogą, sam fakt czasowej ekskluzywności Saints Row dla Epic Games Store był powodem dość dużego oburzenia wśród graczy - nie jest to zresztą pierwszy przypadek w historii, który wywołuje takie emocje. Epic Games dość agresywnie walczy ze Steam o palmę pierwszeństwa do niektórych produkcji, a graczom wyraźnie się taka polityka nie podoba.

Kontrowersje wywoływały już między innymi gry takie jak Control, Metro Exodus czy Phoenix Point. Brak możliwości wcześniejszego pobrania Saints Row może tutaj zadziałać jak dolanie oliwy do ognia i wiele osób może stwierdzić, że woli kupić wersję konsolową zamiast pecetowej. A na jakiej platformie Wy najchętniej zagralibyście w reboot?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Saints Row | Epic Games Store
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy