Rover Mechanic Simulator wkrótce na PS4 i PS5

​Już od 6 grudnia br. Rover Mechanic Simulator będzie dostępny także na konsolach PlayStation 4 i PlayStation 5. To unikalny tytuł, który pozwala na zostanie mechanikiem marsjańskich łazików, wiernie odwzorowanych na podstawie dokumentacji technicznej NASA. Wcześniej Rover Mechanic Simulator został wydany na PC i konsolach Xbox. Na 2022 r. planowana jest również premiera na Nintendo Switch.

Rover Mechanic Simulator to tytuł stworzony przez polskie studio Pyramid Games S.A., które jest znane m.in. z gry Castle Flipper i nadchodzącego Occupy Mars. Już wcześniej symulator pojawił się na PC oraz Xbox One i Xbox Series X/S. Gra jest oceniana bardzo dobrze - na platformie Steam odsetek pozytywnych recenzji graczy utrzymuje się na poziomie 90 proc.

Za wydanie gry na PlayStation 4 odpowiada Ultimate Games S.A. W ramach wstecznej kompatybilności Rover Mechanic Simulator działa też na PlayStation 5.
Gracz wciela się w mechanika naprawiającego i konserwującego łaziki w pierwszej kolonii na Marsie. Rozgrywka w Rover Mechanic Simulator polega na wykonywaniu różnych zleceń i obejmuje cały szereg czynności. Wymagana jest więc m.in. analiza problemu, znalezienie rozwiązania i przeprowadzenie samej naprawy. Żeby pozyskać części konieczne do naprawy, gracz drukuje je w swoim warsztacie za pomocą drukarki 3D.

Reklama

Symulator oferuje kilka różnych rodzajów łazików (Sojourner, Curiosity, Opportunity i Spirit) oraz śmigłowiec-dron Ingenuity. Każdy z nich znajduje się na Marsie, a został odwzorowany w oparciu o dokumentację techniczną NASA. Twórcy oddają do dyspozycji graczy różne narzędzia, w tym np. suwnicę, lutownicę, niszczarkę i drukarkę 3D. Postępy w grze przekładają się na rozwój postaci, a cały symulator zapewnia łącznie kilkanaście godzin zabawy.

INTERIA/materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy