​Rockstar zamyka projekt GTA V. Co to oznacza w kontekście GTA VI?

Na oficjalnej stronie wydawców z Rockstar Games pojawiło się oficjalne zamknięcie projektów Grand Theft Auto V i Grand Theft Auto Online. "Chcemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tych gier" - czytamy w komunikacie.

9 lat historii Grand Theft Auto V

GTA V z całą pewnością zapisze się do kanonu najpopularniejszych i najlepszych produkcji gamingowych, jakie kiedykolwiek powstały. Tytuł zadebiutował na rynku blisko 9 lat temu, a nadal ochoczo rozgrywany jest przez wielu miłośników serii Grand Theft Auto.

Oczywiście w dużej mierze to zasługa rozbudowanego i oferującego naprawdę wiele trybu wieloosobowego, który w GTA V po prostu przyciąga jak magnes. Wcale nie tak dawno temu pisaliśmy, że gra nadal w niektórych krajach znajduje się w czołówce najlepiej sprzedawanych gier.

Reklama

Teraz po 9 latach od oficjalnej premiery, wydawcy z Rockstar Games zamykają pewien rozdział w swojej dotychczasowej działalności. Na oficjalnej stronie twórców m.in. Red Dead Redemption, serii Max Payne czy wspomnianego GTA pojawiły się oficjalne podziękowania dla całej załogi odpowiedzialnej za powstanie gry.

Podziękowania niczym... z filmu

W sekcji "Credit" widnieje tysiące nazwisk ludzi (pracowników Rockstar Games), którzy mieli wpływ na stworzenie dwóch wskazanych wyżej tytułów. Na pierwszy rzut oka oczywiście nie sposób nie odnaleźć podobieństwa do napisów końcowych wyświetlanych w kinie na końcu filmu.

Wydaje się więc, że Rockstar Games oficjalnie w ten sposób pragnie zamknąć projekt o nazwie GTA V oraz GTA Online. Warto zauważyć, że piąta odsłona gry debiutowała 17 września 2013 roku, więc za chwilę będziemy obchodzić dziewiątą rocznicę jej powstania, co też wydaje się dosyć symboliczne.

Zamknięcie projektu GTA V i GTA Online to zwiastun nowości? GTA VI bliskie ogłoszenia?

Oczywiście w sieci na przestrzeni ostatnich miesięcy zaroiło się od licznych przecieków dotyczących kolejnej gry z serii, najbardziej wyczekiwanej w branży produkcji - Grand Theft Auto VI. Być może oficjalne zamknięcie poprzednich projektów spod szyldu GTA ma bezpośrednio poprzedzać oficjalne komunikaty producentów gry odnośnie właśnie tej gry.

W ostatnich kilku tygodniach byliśmy również świadkami afery z udziałem Rockstar Games. Wszyscy użytkownicy serwisu streamerskiego Twitch.tv otrzymywali kary za pisanie na czacie słów kluczowych związanych z nadchodzącą produkcją. Tak więc napisanie "GTA 6" czy "GTA VI" mogło poskutkować w najlepszym wypadku usunięciem takowej wiadomości, a w nieco gorszym - nałożenie czasowej blokady na konto.

Najwyraźniej Rockstar silnie dba o to, by przecieki o GTA VI rozprzestrzeniały się jak najmniejszą liczbą dostępnych dróg. Sami deweloperzy nie kwapią się do dzielenia się informacjami o stanie produkcji, potencjalnej dacie premiery. Nie uświadczyliśmy nawet jednego filmu promującego tę produkcję.

Jedyne co tak naprawdę wiadomo ze źródeł oficjalnych to fakt, że Rockstar pracuje nad tym tytułem. Tyle bowiem byli w stanie zdradzić deweloperzy na swoim profilu na Twitterze w lutym bieżącego roku.

A jeśli już wspominamy o tym wpisie, to zgromadził on blisko 600 tys. polubień i podany został dalej 100 tys. razy. Taki stan rzeczy również w pewien obrazowy sposób demonstruje dlaczego Grand Theft Auto VI jest najbardziej wyczekiwaną grą na rynku

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto | GTA 6 | Rockstar Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama