Rockstar najwyraźniej pożegnał się właśnie z Red Dead Online

​Najpierw słyszeliśmy o pożegnaniach z Grans Theft Auto V, a teraz ten sam los spotkał Red Dead Online. Rockstar Games faktycznie poświęca się w pełni swojej następnej produkcji.

Pełne skupienie na Grand Theft Auto 6

17 września Grand Theft Auto V będzie świętować dziewiątą rocznicę. Jest to oczywiście jedna z najpopularniejszych gier wszech czasów, której sprzedaż z każdym kolejnym rokiem pokazywała nam ogrom tej marki. GTA 5 pojawiło się na trzech generacjach konsol, w kilku różnych wersjach, a tryb Online generuje Rockstar Games ogromne pieniądze dzięki regularnym aktualizacjom.

Reklama

Nie da się jednak ukryć, że nawet w oczach największych fanów serii dziewięć lat to bardzo dużo czasu i coraz częściej słyszeliśmy pytania o kolejną część. Plotki o szóstce krążyły od dawna.

Gracze każdego dnia szukali drobnych wskazówek sugerujących zbliżającą się zapowiedź. Rockstar wreszcie potwierdził oficjalnie, że gra powstaje i chcą się jej w pełni poświęcić.

Koniec Red Dead Online

W oczach społeczności Red Dead Redemption 2 GTA Online było ulubionym dzieckiem Rockstar Games i to jemu poświęcali najwięcej uwagi. Gracze w pewnym momencie rozpoczęli nawet kampanię Save Red Dead Online, która rozeszła się głośnym echem po branży, ale ostatecznie nie przyniosła większych skutków dla samej gry.

Teraz z kolei przyszedł moment, kiedy Rockstar Games oficjalnie daje do zrozumienia, że skupiają się na innych produkcjach. Do Red Dead Online trafiła aktualizacja podobna do tej z GTA 5 z zeszłego tygodnia.

W opcjach można teraz odtworzyć napisy końcowe, które wywołują nową wiadomość, dodatkowe podziękowanie dla wszystkich graczy będących społecznością gry. Rockstar oficjalnie tego nie powiedział, ale większość branży domyśla się, że wydawca chce przeznaczyć większość deweloperów na rozwój GTA 6.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rockstar | Red Dead Online
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy