Rockstar ma cenzurować komentarze z pytaniami o Grand Theft Auto 6

​Rockstarowi najwyraźniej nie podoba się ciągły spam pytań o GTA 6, który pojawia się pod filmami studia na YouTube. Zgodnie z dostępną informacją miał on dodać specjalny filtr ukrywający tego rodzaju komentarze.

Grandt Theft Auto 6 to najbardziej wyczekiwana przez fanów serii odsłona, o której Rockstar przynajmniej na razie nie ma zamiaru oficjalnie wspominać, chociaż zapewne prace nad nią trwają już od dłuższego czasu.

Taki stan rzeczy nie powinien dziwić, ponieważ GTA 5 mimo upływu lat nadal przyciąga uwagę masy graczy dzięki trybowi GTA Online, które zwiększyło się po rozdawnictwie strzelanki przez Epic Games Store. Szóstka pozostaje obiektem domysłów i spekulacji dziennikarzy oraz fanów zaś Rockstar dotychczas nie miał z tym problemu.

Jednak najwyraźniej wspominanie o GTA 6, szczególnie w komentarzach pod materiałami na YouTube, zaczęło sprawiać mu problemy. Według dostępnej informacji studio dodało specjalny filtr, ukrywający wiadomości, zawierające frazę GTA 6 i są one widoczne wyłącznie dla autora komentarza.

Reklama

Użytkownicy popularnej platformy szybko znaleźli jednak słowa zastępcze, pisząc m.in. o Grand Theft Auto 10-4. Z jednej strony nie ma co się dziwić, że ciągły spam pytań o GTA 6 w komentarzach pod filmami zaczął Rockstarowi przeszkadzać, ale z drugiej mamy tu do czynienia z pewnego rodzaju niepożądaną cenzurą i oczywiście takie działanie nie spodobało się graczom.

O Grand Theft Auto 6 nie wiemy nic, aczkolwiek opierając się na spekulacjach w nowej odsłonie najpewniej trafimy do Vice City, które jest tak ciepło wspominane przez fanów gangsterskiej marki. Projekt ma być w dość wczesnej fazie rozwoju i powinien trafić do sprzedaży dopiero za parę lat.

Marcin Jeżewski - ITHardware.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Grand Theft Auto 6

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama