Reklama

​Roblox znosi ograniczenia. Platforma pozwoli młodszym graczom na więcej

Właściciele platformy Roblox szykują zmiany. Gracze od 13 roku życia i powyżej będą mieli lepszy dostęp do czatu w grze, z którego zniesione zostaną filtry.

Roblox debiutował w 2006 roku i chyba nikt w tamtym czasie nie spodziewał się, że platforma, która pierwotnie służyła do celów edukacyjnych, rozrośnie się do tak gigantycznych rozmiarów. Aktualnie serwis stworzony przez Roblox Corporation cieszy się ogromną popularnością wśród setek milionów graczy - zwłaszcza tych młodszych.

Kilka miesięcy temu badacze ze Student Beans przeprowadzili nietypowy eksperyment, który dowiódł, że Roblox zaliczany jest do czołowych, najpopularniejszych gier na rynku. Pod lupę wzięto 24 kraje, z których w dokładnie 21 fraza "Roblox" była najchętniej wpisywana w wyszukiwarce Google’a.

Reklama

Zmiany na platformie Roblox. Komunikacja mniej restrykcyjna

Teraz na platformie, która największe uznanie zaskarbiła sobie wśród młodszej populacji graczy, szykują się nie lada zmiany implementowane przez deweloperów. Nadchodzi płynniejsza i bardziej liberalna komunikacja.

Dbałość o zachowanie pewnych norm i standardów ze strony Roblox Corporation było z całą pewnością godne pochwały na przestrzeni minionych lat. Wiadomo jest jednak, że poluzowanie restrykcyjnych filtrów to zabieg zgodny z polityką firmy, a dodatkowo jeszcze istnieje szansa, że wpłynie on pozytywnie na finanse podmiotu.

Starsi gracze nie kryją zachwytu w związku z nadchodzącymi do Robloxa zmianami. W mediach społecznościowych rozległo się wiele pozytywnych słów wobec działań właścicieli popularnej platformy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy