Reżyser Final Fantasy XV opuszcza Square Enix, DLC anulowane

​Square Enix ogłosiło dość niespodziewanie, że anulowało trzy z czterech planowanych rozszerzeń DLC do Final Fantasy XV. Co więcej, z firmą pożegnał się Hajime Tabata, reżyser tej produkcji oraz oddany pracownik japońskiej korporacji już od czternastu lat.

Nie jest obecnie jasne, czy Square Enix zdecydowało się na anulowanie zaplanowanych dodatków dlatego, że odszedł Tabata, czy też odwrotnie: Tabat odszedł, ponieważ skasowano rozszerzenia, nad którymi pracował.

Bardziej prawdopodobna wydaje się ta pierwsza wersja, ponieważ reżyser ujawnił podczas transmisji na żywo, że jego ostatnim dniem pracy był 31 października, a teraz doświadczony twórca zamierza założyć własne studio i zająć się autorskim projektem, który już od dawna "chodzi mu po głowie".

Cztery kolejne rozszerzenia dla Final Fantasy XV miały skupić się na postaciach Aranei, Lunafreyi oraz Noctica. Czwarte, opowiadające o losach Ardyna, zostanie dokończone zgodnie z planami. Obecne założenia mówią o premierze w pierwszym kwartale przyszłego roku, w marcu.

Reklama

Wszystko to sprawia, że Square Enix poniesie także sporą stratę finansową, na poziomie 33 milionów dolarów. To wynik szerszej restrukturyzacji w studiu Luminous, które dotychczas zajmowało się opisywanymi dodatkami. Teraz deweloperzy przejdą do prac nad nowym, pełnoprawnym tytułem klasy "AAA" - nie ujawniono jeszcze szczegółów.

Square Enix ogłosiło jednocześnie, że sieciowy dodatek do Final Fantasy XV zostanie wkrótce wydany jako samodzielny tytuł, pozwalający na zabawę w kooperacji bez konieczności posiadania podstawowej wersji gry. FFXV: Multiplayer Comrades - jak brzmi tytuł - zadebiutuje 13 grudnia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Final Fantasy XV
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama