Reklama

Resident Evil 8 zostanie przy widoku z oczu postaci

​Resident Evil 8 nie doczekało się jeszcze oficjalnej zapowiedzi, lecz już zdążyło rozczarować część fanów. Z nieoficjalnych informacji wynika bowiem, że produkcja po raz kolejny postawi na kamerę z widokiem z oczu postaci, zamiast - jak było w przeszłości - ujęcie z trzeciej osoby, zza pleców.

Doniesienia jako pierwszy przekazał fanowski kanał Residence of Evil w serwisie YouTube. To samo w sobie nie byłoby jeszcze zbyt wiarygodne, gdyby nie fakt, że plotki niezależnie potwierdził następnie szanowany serwis Eurogamer, bazując na źródłach zbliżonych do wydawcy gry, czyli firmy Capcom.

Już w Resident Evil 7 działaliśmy w FPP, co nie przypadło wszystkim do gustu, lecz zapewne było logiczne z punktu widzenia wydawcy, ponieważ w większym stopniu przypominało popularne w ostatnim okresie horrory. Ostatnie remake’i RE2 i RE3 wróciły jednak do klasycznego podejścia.

Reklama

Te sprzedały się świetnie, więc sądzono, że również Resident Evil 8 wróci do przeszłości w kwestii kamery. Jak jednak widać, tak najpewniej nie będzie. W ten sposób twórcy wydają się stawiać na dwie odrębne "gałęzie": remake’i w rzucie zza pleców oraz nowe odsłony, już z oczu postaci.

Materiał wideo ujawniający informacje sugeruje także, że RE8 będzie kontynuowało opowieść z RE7, włącznie z postaciami, takimi jak Ethan oraz Chris Redfield. To nie będzie większą niespodzianką, a bardziej zaskoczyć może fakt, że poza zombie rywalizować będziemy podobno także z wilkołakami. Te mają ścigać nas przez przeróżne lokacje, obejmujące średniowieczny zamek oraz okoliczną wioskę. Capcom wydaje się więc mieć ręce pełne roboty w temacie Resident Evil. Resident Evil 3 Remake zadebiutuje w kwietniu, razem z Resident Evil: Resistance, czyli komponentem wieloosobowym.

Resident Evil 7 ukazało się w styczniu 2017 roku i udanie wskrzesiło podupadły nieco cykl. Do września 2019 roku sprzedano 6,8 miliona egzemplarzy gry, więc nie będzie żadnym zaskoczeniem, że Capcom inwestuje już w kolejną odsłonę, planując także kontynuowanie rozpoczętej opowieści.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 8

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy