​Resident Evil 4 Remake bije rekordy na Steamie. Najlepsza odsłona serii?

W piątek 24 marca swój oficjalny debiut zaliczyła odświeżona wersja kultowego Residenta Evila 4. Nowa odsłona cieszy się olbrzymim zainteresowaniem na Steamie i już teraz dzierży miano najchętniej ogrywanej odsłony całego cyklu.

Kultowy wśród horrorów

Resident Evil 4 wydany w 2005 roku to jeden z najbardziej prominentnych survival horrorów w całej branży gier. Produkcja, która w tym roku kończy pełnoletniość wyznaczała standardy kolejnym tytułom osadzonym w tym gatunku. Nic więc dziwnego, że remake był tak bardzo wyczekiwany przez wszystkich fanów serii.

Resident Evil 4 Remake ogłoszono podczas ubiegłorocznego State of Play. Dowiedzieliśmy się wówczas, że nowa część zaoferuje fotorealistyczną grafikę, znacznie usprawnione sterowanie w grze i sporo nowości w zakresie broni i sprzętu, którymi będziemy mogli się posługiwać.

Reklama

Resident Evil 4 Remake już po premierze. Popularność gry zwiastuje olbrzymi sukces

Pierwszy dzień premiery okazał się dla nowego Residenta niezwykle pomyślny. Dane z serwisu SteamDB rzucają nieco więcej światła na popularność nowej gry od Capcom. Okazuje się Remake przyciągnął w szczycie dokładnie 147,297 zalogowanych graczy, co pozwala uplasować się tej produkcji wśród kilku najchętniej ogrywanych gier na platformie od Valve.

Skala sukcesu jest niezwykle imponująca, zważając na to, że inne gry z serii nie cieszyły się aż tak dużym braniem. Przykładowo Resident Evil 2 Remake z 2019 roku zanotował wynik 74 tys. rekordowo grających. Z kolei Resident Evil Village legitymuje się wynikiem 106 tys. w tej kategorii.

Resident Evil 4 Remake święci triumfy także w rankingach ocen. W momencie pisania artykułu gorący tytuł od Capcom cieszy się przytłaczająco pozytywnymi recenzjami na Steamie. Liczba not dobija powoli do 10 tys., z czego aż 95% jest pozytywnych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 4 Remake
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy