Resident Evil 3 na porównaniu wersji PS4 i PS5

​Gotowi na setki filmów, które będą porównywać kolejne odsłony Resident Evil, które otrzymały aktualizację next-genową? Oto jeden z nich. Zobaczcie, co zmieniło się w Resident Evil 3.

Resident Evil 3 był bez wątpienia jednym z lepszych horrorów 2020 roku, ale według wielu osób nie dorównał poprzednikowi - Resident Evil 2 Remake. Gra otrzymała właśnie next-genową aktualizacją i jest to świetna okazja do tego, żeby sprawdzić, jak prezentuje się na konsoli nowej generacji.

Next gen, którego nie widać

Porównania dokonał YouTuber Cycu1. Wideo trwa prawie 12 minut i zobaczycie na nim fragmenty gameplayu, a także porównania zrzutów ekranu.

Reklama

Raczej trudno zauważyć, co zmieniło się w next-genowej wersji, więc tylko najbardziej wyczuleni na nowinki technologiczne, zobaczą wpływ ray tracingu na efekty wizualne w zremasterowanym Resident Evil 3. Dla jasności - gra w dniu premiery wyglądała już tak dobrze, że raczej trudno było dokonać tutaj cudów.

Next genowe łatki otrzymały: Resident Evil 2 Remake, Resident Evil 3 oraz Resident Evil 7. W każdej zobaczycie bardziej realistyczne oświetlenie dzięki ray tracingowi. Wersja PS5 obsługuje również dźwięk 3D i technologię DualSense. Minusy? Na PC gry mają większe wymagania (to akurat normalne) i przestały działać niektóre mody.

Czy Resident Evil 3 zasługiwał na remake? To raczej kwestia sporna. Bez wątpienia jest to jeden najmniej strasznych tytułów w portfolio marki, odświeżona wersja jest nieco okrojona w stosunku do oryginału, a gra nastawiona jest głównie na akcję. Mimo tego Resident Evil 3 ma spory fanbase, który teraz może jeszcze bardziej się powiększyć.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Resident Evil 3 | PlayStation 4 | PlayStation 5 | Capcom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy